Pražská liga
v Doomtrooperu 2009

Doomtrooper Pražská liga 2009

Letošní ročník Doomtrooper Pražské ligy máme zdárně za sebou. Za její organizaci a bezproblémový průběh patří velký dík Zackovi. Formát „Korporačních válek“ se, alespoň pro mě, ukázal jako velmi zajímavý. O netradiční balíky a strategie rozhodně nebyla nouze. A to bylo jen dobře. S koncem ligy přichází i čas na nějaké to závěrečné shrnutí a bilancování. Takže, pusťme se do toho:

  • Celkem jsme v letošním roce odehráli 78 ligových dvojzápasů. Nejvíce hranou korporací byl jednoznačně Kybertronik. Hratelnost této korporace podporuje i to, že za ní hráli dva z prvních tří hráčů. Trochu překvapivě byla nejméně hranou korporací Mishima.
  • Celkem, od prvního ligového srazu až po finálový večer, trvala liga (včetně letní pauzy) 268 dní.
  • Nejdelší interval mezi první a druhou hrou zápasu byl 183 dní. Šlo o zápasy – Bighead vs. Kubas a eMH vs. Kubas. V obou případech se první hra odehrála 16.4. a druhá pak až 15.10.
  • Nejvýraznější bodový rozdíl v zápase byl v zápasu Kubajz vs. Bighead – 0:40 a 40:3 (1:1). Obě hry se hráli v rámci jednoho srazu.
  • Naopak nejmenší bodový rozdíl byl ve dvou zápasech – Zack vs. Bigles a Zack vs. Jerrychard. V obou případech skončily obě hry ve prospěch Zacka v poměru 40:34 a 40:39.
  • Nejvíce proklínaná, ale zároveň téměř všemi hraná karta, je, podle mého, jednoznačně Přeškolení. To rozhodlo velké množství, i již téměř ztracených, her. Jak mimochodem ukázaly i poslední hry mezi Zackem a Jerrychardem.

A co říci závěrem? Snad jen to, že příští ročník bude stejně dobrý (nebo lepší :-) ) než ten letošní, a že formát, který budeme hrát, bude stejně hratelný, jako byly Korporační války.

 

 
Vytvořil: padlar, 2011 - 2012