Pražská liga 2008

Reporty ze srazů

Finále - Čtvrtek 2.10.2008 - potřetí


Byl jsem přesvědčen Zackem, abych také přispěl svou troškou k reportům finálového večera. Nicméně neodvažuji se psát o věcech, které jsem neprožil a naopak nechci zaujatě popisovat vlastní boje. A tak jsem zapátral v archivech (nejen) Bratrstva, abych předložil očitá svědectví oněch událostí. Předně však děkuji Zackovi, že k nim vůbec mohlo dojít a Padlarovi, že máme kde o nich číst.

Jako první uvádím deníkové zápisky nejmenovaného agenta Nicka Michaelse, ve kterých zaznamenává průběh bojů o Algerothovu citadelu:

     "Když se mi podařilo vyhledat úkryt, naskytl se mi kvalitní výhled na obě vojska nečistých sil. Zatímco v táboře Ondřeje netrpělivě přešlapovali ničitelé, behemot se dloubal v nose a zároveň si čistil kly, zpovzdálí pozorován biotrollem a luteránskými koaličníky, na straně druhé vojevůdce nefaritů Kyrys na poslední chvíli organizoval své šiky. Pretoriánské základně tu velel mocný Alakhai (v kódu Kartelu nazýván Ála).
     Bitva začala s tím, jak zmizely poslední paprsky zapadajícího slunce. Bojovníci Kyrysova tábora nasedli do nekrotanků, upevnili na svá zápěstí OPM, zakuklili se do mrtvých štítů a vyrazili na nepřítele. Zatímco si biotroll prokřupával klouby, zcela neozbrojené první linie Ondřejova tábora padaly pod koly těžké techniky jako zralé švestky. Útočníky pak strhával k bitevnímu šílenství samotný Alakhai, kterého se nedařilo zastavit. Nebýt mnoha nastražených pastí, do kterých se mohl chytit jen primitiv, bylo by vítězství jasné. Takto se boj změnil v poziční válku, kterou nakonec rozhodl jednak výskyt občasných smrtelných zranění, ale hlavně nástup biotrolla. Pomalu, metr za metrem, jím vedené vojsko ovládlo bitevní pole."
Pokračujeme citací z dochovaných trosek Knihy zákona, job ac 40.:
     "A toho večera, Léta Páně Nevím kolik, na Den svatého Dominika, došlo k naplnění apokalyptických vizí. Dvě obrovské armády utkávají se o nadvládu nad světem. Na jedné straně vždyposkvrněný Ondra, jehož jméno budiž navždy prokleto, proti nim pak statečně stojí válečníci světla, pod vedením Zacka, z Boží milosti arcikardinála Bratrstva. Tu počíná se střetnutí prvé a jak by se ďáblové sami zjevili, vrhají se temné hordy proti nám a zatlačují nás do našich katedrál. Však když zdá se nejhůř, tu objevil se biotroll konvertista, obětavý to beránek a skrze udatností prověřeného člena řádu mortifikátorů nad polem se opět rozhostí světlo boží. Ještě však není vyhráno. Dlouho obě vojska sbírají síly na rozhodující střetnutí. Pak, když den se nachýlil ke svému konci a slunce již dávno zapadlo, vrhají se šiky proti sobě. Ale co to? Naše úmění podléhá reflexím. Musí to být zjevné předurčení, že se naše řady bortí a satané nad nimi tančí. Vše je ztraceno...".
Toliko záznamy z oněch dní, kdy se Temnota konečně rozprostřela nad světem a ukončila nadvládu Bratstva. Ono, činíce si monopol na boj proti zlu, selhalo. Ke slovu přichází rozhádané megakorporace, které se však pod jedním praporem nespojí. Snad jen kdyby jedna z nich ovládla ostatní. Stane se tak? Uvidíme...OndraZ
 

Finále - Čtvrtek 2.10.2008 - podruhé


Je dobojováno! 2.10.2008, krátce před půlnocí, vzešel z ligové bitevní vřavy vítěz celé soutěže! Ale pěkně popořádku.

Krátce po 17-té hodině se do Rytíře přiřítili první hráči a po lehkém tréninku se pustili do zbývajících zápasů. Kyrys se rozhodl dohnat chybějící zápasy a pokusit se promluvit do celkového pořadí. Za určitých okolností mohl vyšplhat až na 3.příčku, ale k tomu potřeboval ten večer prakticky všechny své zápasy vyhrát. Rozpoutal tedy hodinovou bitvu s Ondrou (tehdy na průběžném 2.místě). Ten potřeboval uhrát co nejlepší výsledek před posledním duelem se Zackem. První hra se protáhla na více než hodinu a nakonec byl šťastnější Ondra. Kyrysovi se tak šance na zisk poháru velmi snížila a pouze výhra mu mohla přinést teoretickou možnost k lepšímu umístění. Souběžně rozehráli souboj také Kach s Lucasem, situace mezi nimi byla poměrně jasná: Kach potřeboval alespoň jednou zvítězit, aby měl 3.místo jasné, a Lucas potřeboval vyhrát obě hry, aby z následné bodové rovnosti vytěžil možnost hrát rozhodující hru. Stejně jako většina her ten večer, i první souboj mezi Kachem a Lucasem se protáhl na více než hodinu, a v této hře Lucas uhrál první bod. Zack dorazil se zpožděním v půl sedmé a mohl tak sledovat jen konce výše zmíněných duelů, ale brzy zasedl k tréninku před poslední hrou. Ondra s Kyrysem zatím rozehráli druhou hru a opět nespěchali. Ondra kontroval hru, jistým krokem dokráčel pro druhý bod. Před finálovým duelem tak měl shodně bodů se Zackem. Lucas s Kachem si také dávali ve druhé hře na čas, avšak s ubíhajícím časem hra směřovala ke stejnému výsledku jako první… 2:0! Lucas se bodově dotáhl na Kacha a nyní teprve mohl začít rozhodující zápas o třetí místo.

Finálový zápas mezi Ondrou a Zackem začal velmi opatrně, ale stačilo několik kol a bylo jasně vidět kdo je ve hře pánem. Ondra byl v celé hře vždy o krok napřed a nepřipustil sebemenší komplikaci. Jeho černí legionáři si vybojovali 1 vítězství a poprvé od druhého srazu se Zack ocitl na druhém místě tabulky… Druhá hra začala velmi podobně té první, ale výsledek se neopakoval, Zack nabral 10 karet, přes Zjevné nasadil Ondrovi do kohorty Obětního beránka Biotrolla a Prověřeným Mortifikátorem s OPM, urval naději do rozhodující 3. hry. Mezitím Lucas stále bojoval s Kachem v poslední hře. Třetí a rozhodující hra o třetí místo však ke Kachově radosti proběhla opačně než předchozí 2 a pohár skončil u Kacha! Lucasovi i přes to patří uznání, protože nedal kůži rozhodně lacino :-). To už se však nachýlil čas a Rytíř zavíral… a bylo rozhodnuto, že rozhodující finálová bitva se přesune do Mratína, bydliště obou finalistů. Proběhlo tedy rozdání cen pro všechny účastníky, Kachovi byl předán pohár za třetí místo, zdokumentována ligová sestava a finále se přesunulo na venkov. Poslednímu zápasu Pražské Ligy 2008 byli krom finalistů, také přítomni Kubas a Luc. Přibližně ve 23:00 se rozhořel boj poslední. Ondrovi hned před prvním doběrem karet přistálo na stole Zjevné a výhodu 10-ti karet v následujících kolech zúročil se vším všudy… za 45.minut bylo dobojováno a Ondra po právu převzal pohár za 1.místo! Liga trvající skoro 8 měsíců, tak našla svého vítěze.

Rád bych znovu poděkoval všem hráčům za účast a vytrvalost s jakou v lize letos bojovali. Také děkuji Padlarovi za stránky pro ligu vytvořené. Získané zkušenosti hráčů, ale i postřehy organizátorů se příští rok jistě zúročí :-)Zack
 

Finále - Čtvrtek 2.10.2008 - poprvé


Čekal jsem jestli od někoho nedorazí nějaký ten reportík, ale kde nic tu nic. Takže to vypadá, že je to na mě :-)

Jak to ukončení vlastně probíhalo? Do herny jsem dorazil lehce po páté, a už u vchodu mě zarazil nečekaný klid. V herně bylo jen několik lidí. Jejich počet se sice postupně zvyšoval, ale jen pozvolna, a i přes probíhající turnaj v Magicu to dneska byla spíše komorní záležitost.

V herně již byl OndraZ, a po chvíli dorazil Kyrys. Zatímco si Kyrys připravoval balíček, tak jsem si s Ondrou zahráli jednu necelou zahřívací hru – abychom si po té dlouhé době alespoň připomněli, jak se vlastně Doomtrooper hraje. Ondra s Kyrysem tak začali první „ostrý“ ligový zápas. Já si zahrál pár her s dorazivším Tulipánem, který testoval nový balík do korporačních válek.

Kolem šesté pak postupně dorazili i ostatní. Nikdo si nenechal ukončení ujít, takže nás dorazilo všech devět, kteří jsme letošní ročník ligy dohráli. Navíc dorazili i ITM, Padre Segal a Luc, takže návštěva to byla více než luxusní.

Her se odehrálo požehnaně. Nejaktivnějším hráčem byl bezesporu Kyrys. Do historie nejdelších zápasů ligy se určitě zapíše jeho již zmíněný duel s OndrouZ, i když jim na paty z hlediska délky zápasu šlapali Kach s Lucasem. Tohle byl zajímavý zápas i z toho důvodu, že se zde bojovalo o konečné třetí místo. Zápas skončil vítězstvím Lucase, který se tím bodově dotáhl na do té doby třetího Kacha. Ke slovu tak přišla rozhodující hra, kterou po tuhé bitvě vyhrál Kach, a zajistil si tím tak konečné třetí místo.

Jednoznačným největším lákadlem dnešního dne byl přímý souboj o první místo mezi OndrouZ a Zackem kteří do něj vstupovali se stejným počtem bodů.. Byla to také poměrně dlouhodobá záležitost, která ale skončila nic neřešící remízou. Na rozhodující hru již v herně nedošlo – začal nás tlačit čas a zavírací hodina. Ondra se Zackem jí ale ještě v průběhu noci dohráli, a v pátek ráno jsme tak již mohli pogratulovat letošímu vítězi, kterým se stal OndraZ.

Ještě než jsme se rozešli, tak proběhlo předání poháru Kachovi za třetí místo a rozdání věcných cen a fotografování. Zack rozdělil italské homemade karty, které mu daroval italský souputník – já jsem se tak stal majitelem celé rozšiřující sady Pátý kmen. Jen škoda, že neumím italsky a kartám tak mnoho nerozumím :-).

Na závěr bych rád poděkoval Zackovi za zorganizování letošní Pražské ligy. A doufám, že příští rok se pustí i do dalšího ročníku :-)padlar
 

Čtvrtek 7.8.2008


V nepříjemně parné herně jsme se ve čtvrtek sešli tři a sice já, Tulipán a Michal alias BigHead. Nejprve jsem s Tulipánem hrál do ligy dva zápasy, kteréžto byly bitvou mezi statečně se bránícím Bratrstvem na jedné straně a běsnícími hordami behemotů, ničitelů a biotrollů na straně druhé. Ačkoliv se nešťastným mortifikátorům občas podařilo uniknout o vlásek před zašlápnutím, nebo smrtelným zraněním, byli nakonec vyargumentováni jinými prostředky. Také mocný Durand se musel sklonit před Vlnou pocstivosti a tak mi následné sabotáže přinášely body. Jak by ne, když je prováděl Biotroll. Vrcholem byla negativka za 55 bodů, za kterou bych se chtěl omluvit. Tulipánovi navíc příliš nechodili karty.

Zatímco Temnota pomalu ale jistě pohlcovala síly Světla, Michal se nudil. Kdyby měl k dispozici tužku na okusování, asi by z ní moc nezbylo... Po ligovém zápase jsme si dali netradiční zápas já s Tulipánem s ligovými balíky proti Michalovu korporačnímu. Jelikož však musel zástupce korporace předčasně odejít, zůstal zápas nedohrán. Možná to bylo dobře. Michal totiž se svými štěkajícími pavouky podnikal útoky na naši bránici. V životě jsem viděl ledacos, ale pavouky, kteří by štěkali a ještě k tomu zpod plynové masky, to opravdu ne.

Do dalších zápasů jsme se již nepouštěli a tak se po našem odchodu herna opět ponořila do ponuré magicovské atmosféry...OndraZ
 

Čtvrtky 26.6. 2008 a 10.7.2008


Minulý sraz (26.6.) byl opět poznamenán minimální účastí nejaktivnějších hráčů, ostatní se nám bohužel zdárně vyhýbají :-), a do ligy tak mohl hrát pouze Tulipán s Kachem. Navíc první souboj ani nedohráli, jelikož Tulipán byl z rodinných důvodů předčasně strategicky přeskupen domů, a Kach si připsal 1 bod.

Tentokrát (10.6.) byla účast rozmanitější: 6 ligových hráčů a navíc Telco (ten bohužel opustil ligu na vlastní žádost), avšak přišel procvičit svůj druhoediční balíček + později dorazivší Luc. Ligové souboje tohoto večera zahájili dohrávkou Kach s Tulipánem, a ani druhá hra nepřinesla překvapení, Kach získal druhý bod. Překvapení přichystal Kyrys, ukázal se po dlouhé době a ihned se “energicky“ pustil do tvorby staronového hracího balíčku :-). Následně vyzval Lucase, ale velká herní pauza byla na jeho hře znát. V obou hrách zvítězil Lucas a potvrdil tak svou narůstající formu.

Telco trénoval na DT camp, se svým “druhoedičněimperiálním“ balíkem vyslal své armády vstříc Kubasovým ligovým Ilianiným potomkům. První hra byla jednoznačným představením ligové efektivity. Potomci “kousnutému“ Imperiálu naložili od cesty :-), ve druhé hře však Telcovi balík šlapal, a ta tak patřila jemu. Souběžně se utkali Kach se Zackem v Korporačních válkách, tedy Kybertronic vs Imperiál. První hra probíhala vyrovnaně, CAPky se střetávali s pány smrti a houfnicemi, vyrovnaný duel rozhodl Kach přeškolením.

Druhá hra se odvíjela podobně, avšak se šťastnějším koncem pro Imperiál. Kyrys následně rozehrál s Kachem první hru do ligy. První bojovníci, kteří se v této hře podívali na stůl, byli Kachův Kardinál Dominik a Kyrysův Záludný Alakhai. :-) Kyrysově temné straně se však nedařilo, o Alakhaie přišel, následnou převahu Kach využil a z hord legionářů vydupal první výhru. Druhý zápas nebyl dohrán, protože jak je naším zvykem, odcházíme jako poslední teprve na výzvu personálu herny… :-)Zack
 

Čtvrtek 12.6. 2008


V tradičně plně zaplněném Černém rytíři se nás postupně sešlo solidních šest. Při mém příchodu již začínali partii do ligy Lucas s Kubasem. S Zackem a Bigheadem jsme zkusili týmovou hru – já se Zackem s balíčky do Korporačních válek proti Bigheadovi s jeho žoldnéřským balíčkem do ligy. Zpočátku nás docela válcoval (přeci jenom OPM jednou na MacGuira v samohybné houfnici a po druhé na mého Velitele letky zaboleli), ale postupně jsme ho se Zackem zatlačili do defenzívy a bod po bodu ho vybíjením jeho žoldnéřů dotahovali. Nakonec hru ukončil Zack Přeškolením asi za 180 bodů osudu.

To ale nebyl Zackův dnešní nejlepší výkon. V další hře, kterou s Bigheadem hrál, vyhrál stejným způsobem – Přeškolením, ale tentokrát za rovných 218 bodů osudu !!!!!

Já začal partii s Tulipánem. Moc se mi v ní ale nedařilo. Durand se svojí schopností rušit u mých behemotů a stopařů imunitu vůči umění mi v kombinaci s Uměním dělal trochu problémy. Partii jsme ale nedohráli. Přednost dostal zápas do ligy mezi Tulipánem a Lucasem. Tomu se dnes dařilo. Vyhrál jak obě hry s Kubasem, tak i tuto hru s Tulipánem.

Na závěr jsem si dneska zahrál s Kubasem. Byl to docela boj, který se ale se štěstím podařilo dovést k vítězství. Konečně se vyplatil Šedák oblaků se svým náletem. Druhou hru jsme už nedohráli, byl čas vyrazit domů.Padlar
 

Čtvrtek 29.5. 2008


Tak jako obvykle, tak i dnes nás přivítal zcela zaplněný Černý rytíř. Doomtrooper se tam sice mnoho nehrál, ale přeci jen se v koutku nad DT kartami hrbili Kach se Zackem. Partie ale neměla dlouhého trvání. Přerušil ji příchod již zde několikrát zmíněného italského kolegy. Respektivě, ani ne tak jeho příchod, jako spíš to co přinesl. Přeci jenom batoh plný DT karet se jen tak nevidí. A italské homemade edice už vůbec ne. Škoda jen, že jsme jim mnoho nerozuměli - naše znalosti italštiny se ukázaly jako nulové.

Postupně dorazili i Thomas a Bighead. Když opadlo nadšení z italských karet, tak jsme zjistili, že do ligy nemáme co hrát - všechny vzájemné zápasy jsme již měli odehrány. Thomas s Bigheadem si zahráli několik cvičných her, které se opět hemžili množstvím žoldáku (opr. žoldnéřů) na vítězově straně.

Já si nejdřív zahrál dvě hry s člověkem, jehož jméno si bohužel nevybavuji, ale říkejme mu podle jeho e-mailu Snori. Hry to byli poměrně rychlé a z mého pohledu i úspěšné. S Kachem jsme se pak utkali s korporačními balíky. První hra nebyla rychlá, a byla zpočátku i dost vyrovnanáná, ale nakonec skončila mou docela výraznou porážkou. Kybertronik zvítězil. Můj Kapitol si trochu spravil chuť v druhé hře, kterou jsme ale nedohráli, neb se zavírala herna.

Zack dnes zcela propadl italským kartám. Poté, co se s nimi dostatečně pokochal, si zahrál několik her s Italem. Nevím jak dopadly, ani jaký byl jejich průběh, protože v tom okamžiku jsem se plně soustředil na hru s Kachem (ne že by mi to k něčemu bylo). Po skončení dnešního srazu odcházel Zack se spokojeným úsměvem a s krabicí plnou nových karet.Padlar
 

Čtvrtek 15.5. 2008


Tento jarní deštivý sraz nezačal zrovna příznivě. Od Zacka se mi dostalo vzkazu, že bohužel nedorazí. S tímto vědomím jsem přicházel na sraz a doufal, že se alespoň někdo objeví. Po dlouhém čekání dorazil Telco, se kterým jsme již měli ligový zápas odehraný. To ale nebránilo rozjet mortifikatorovou bitvu proti kybertroniku. Tato bitva byla ukončena předčasně díky příchodu Tulipána.

První ligový zápas byl tedy veden Tulipánovým Bratrstvem proti Tecovým plechovkám. Po dvou kolech tohoto masakru skončil stav nerozhodně 1:1.

Během těchto soubojů se dostavil Padlar a trochu jsme spolu provětrali korporační balíky. Já jako bauhauský ochránce zákona a Padlar pevně usazený v Šedácích oblaků. Policajti se jako vždy činili a ve spolupráci se zajateckými i pracovními tábory nedali kapitolským silám moc šancí. Ono taky s 8 akcemi za kolo…

Po dohrání těchto soubojů nás Padlar a Telco opustili a my s Tulipánem jsme rozjeli krásnou bratrovražednou válku. Hned ve druhém kole se podařilo Tulipánovi poslat mého Crenshawa do bludiště smrti, čímž mě nechal se chvíli pěkně potit. Celý souboj nakonec rozhodla klasická kombinace - Banka, Žoldák, Odečet z daně… Výsledek zápasu Lucas : Tulipán je tedy zatím 1:0 a těším se na dohrávku…Lucas
 

Čtvrtek 17.4. 2008


Dneska se nás sešlo solidních šest. Jedním z dorazivších byl i Luc, který si sice balík nepřinesl, ale o to s větší chutí si zahrál pár her se zapůjčeným Zackovým balíčkem do Korporačních válek.

Do ligy proběhly dnes dva zápasy a jedna dohrávka. Dohrával jsem já s Thomasem náš zápas, který započal již před drahnou dobou. Se štěstím se mi podařilo v této hře zvítězit (OPM na Biotrolla) a tím zápas vyrovanat na remízu 1:1.

I zbylé dva zápasy, které odehrál OndraZ postupně s Bigheadem a Thomasem skončili smírně 1:1. Ze ztráty bodů Ondry, měl pochopitelnou radost Zack, neboť v tabulce se mu OndraZ zatím přibližoval mílovými kroky a ohrožoval tak jeho vedoucí pozici. I přes dnešní Ondrovu ztrátu dvou bodů to na čele tabulky vypadá zajímavě, a jsem docela zvědavý na vzájemný zápas Zacka a Ondry.

Testovali jsme i balíky do Korporačních válek. Konečně jsem dal do kupy balík Kapitolu. Dvě hry proti Zackovu balíku Imperiálu, kterým hrál Luc, skončily, tak jako většina dnešních zápasu, smírně 1:1. Když už nic jiného, tak hry to byli zajímavé a zábavné a i poměrně rychle (přeci jenom likvidace Gen. Michaela Kella v letadýlku celkem za 24 vítězných bodů dost zabolí).Padlar
 

Čtvrtek 3.4. 2008


Následkem několika smrtelných zranění, vln poctivosti a zajatců, byla účast na tomto srazu menší než obvykle a tak se na začátku utkali pouze OndraZ s Lucasem (2:0) a naskytl se prostor pro testování balíčků na Korporační války. Kach (Kybertronik) vs. Zack (Imperiál).

Zároveň se díky komunikačnímu šumu nemohl zúčastnit draftu v MTG náš Italský kolega Igor a tak s vypůjčeným balíčkem od Zacka vyzval k prvnímu přátelskému mezistátnímu utkání Padlara a následně i Tulipána, které oba porazil :-) (Já bych k tomu ještě dodal, že alespoň v mém případě měl nehoráznou kliku. Biotroll v druhém kole nepotěšil. Převelení na mého nebohého Behemota také ne. A Žolík na Biotrolla ve třetím kole už vůbec ne. Šach, mat v pátem kole. - Padlar).

V ligové dohrávce se znovu utkal OndraZ s Kachem, kterému ten den v žádné hře, kterou hrál, nechodily karty tak, jak by si přál a OndraZ vyhrál i druhou hru. Souběžně proběhl i duel Tulipán vs. Zack. Tulipánův soupeře-vytáčející balíček, s kartami přerušujícími, ukončujícími, zničujícími souboj, se držel dlouho a statečně, ale obě hry nakonec vyhrál Zack.

Překvapením večera byl ITM, který nejenže dorazil, ale také odehrál 1. ligový zápas! :-) Duel ITM vs. OndraZ, byl poté přehlídkou dovednosti “jak si půjčovat z banky“. V závěru hry totiž měli oba hráči skóre 39 VB a 40 B dluhu v bance :-). Jako lepší plátce se nakonec ukázal OndraZ, za výhru si připsal již 9. vítězství z devíti utkání, a rázem se vyhoupl na 2. místo!Zack
 

Čtvrtek 20.3. 2008


Tento sraz nabídl zaváhání dvou v tabulce vedoucích hráčů a jako první souboj večera dohrávku Lucas vs. Telco *(1:0). Telcův posílený balíček urval druhý bod pro svého majitele a konečný výsledek byla tedy remíza (1:1).

OndraZ pokračoval ve své spanilé jízdě, porazil Padlara a v první hře i v tabulce druhého Kacha! *(1:0). Padlar však následně potvrdil stoupající formu alespoň remízou (1:1) s Lucasem.

Zajímavým soubojem byla první hra Kyryse s Bigheadem. Oba před tímto srazem změnili balíčky a tak se utkali Nemrtví, Vřeštící a bůhvíjací legionáři s EX-všemikorporačními žoldnéři a nutno dodat, že to bylo od těchto hráčů více než kreativní :-). V první hře nakonec zvítězil Bighead *(0:1).

Hodně radosti si následně vychutnal Thomas, ten v první hře porazil Zacka a celková remíza (1:1) ho těší ještě dnes. Po zápasech ještě proběhla obšírná diskuze na téma pravidla včera a dnes :-) a plánovaného formátu Korporační války.Zack
 

Čtvrtek 6.3. 2008


Na třetím srazu se po náročném tréninku herně zapojili do ligy Lucas a OndraZ. Zatímco prvně jmenovaný po lítém boji přenechal 2 body Zackovi, druhý jmenovaný své první 2 body ukořistil nad Kubasem. V další hře se Lucas utkal s Telcem a po takřka hodinové hře, plné soubojů, vybojoval 1 bod do tabulky Lucas. Příjemným překvapením pak byl Padlar. Ten v duelu s Tulipánem exceloval a po nevydařeném vstupu do soutěže si připsal první 2 body. Nejdramatičtější souboj následně odehrál Kyrys se Zackem (Černá legie vs. Bratrstvo). Zejména druhá hra, ve které byl každý vítězný bod doslova vykoupen krví vyřazovaných bojovníků. Štěstí bylo nakonec milosrdnější k Zackovi, který zvítězil 2:0.Zack


Já bych ke své hře s Tulipánem ještě doplnil, že se jednalo o tu nejzábavnější dvojhru co jsem kdy během hraní DT absolvoval. A asi i nejdelší. Celkem ty dvě hry trvaly kolem tří hodin. Ale stálo to za to. :-)Padlar
 

Čtvrtek 21. 2. 2008


Na druhém setkání nás přivítala herna naplněná až po strop a souboje v lize se tak hrály jako ve stísněném prostoru zákopu :-). Teoreticky by bylo možné využít stůl jako Kryt, ale nakonec to nebylo třeba…

Někteří hráči před dalším srazem pilně trénovali a na výsledcích to bylo znát. Několik her končilo při skóre 40:37,40:36, 40:38 VB… Za zmínku jistě stojí duel Kach vs Telco, kdy se stůl hemžil cirkulujícími bojovníky, ohromným množstvím dalších karet a “nevyčerpatelnými osudovými banky“:-).

Kach ovšem obě hry proti Telcovi zvládl a zvítězil (2:0). Při hře s Kubasem si však Kach vybral slabší chvilku, kterou Kubas využil a byla z toho remíza (1:1).

Přepustil tak 1.příčku Zackovi.Zack

 

Čtvrtek 7. 2. 2008


První sraz proběhl na předem určeném místě v tradiční herně Černý rytíř. K prvním soubojům usedlo hned 7 z tehdy registrovaných 10 hráčů (Bighead, Kach, Kubas, Kyrys, Padlar, Tulipán a Zack) další 2 hráči, bohužel velmi časově omezení, (ITM, Luc) dorazili alespoň na průzkum terénu. Posledním registrovaným byl Telco, který svou neúčast na prvním srazu avizoval v předstihu, ale jistě fandil na dálku :-). Nic tedy nebránilo startu prvních zápasů do nové ligy.

A pro tento okamžik usedl na průběžné první místo Kach.

Zack