Doomtrooper - Pražský Sealdeck

VII. Pražský sealdeck, 28.listopadu 2010

28.11.2010 se odehrál tradiční (mé oblíbené slovo) turnaj v kdysi tolik populární karetní hře Doomtrooper. Útočištěm se nám opět stala herna Outpost na pražském Smíchově, tentokrát však oblečena do nového hávu (po zdařilé rekonstrukci).

Již krátce po začátku otevírací doby do herny vtrhlo několik prvních hráčů z 16 přihlášených, turnaj tak byl plně obsazen, takže okamžitě po mém příchodu ve 12.30h se na mě vrhli a dožadovali se boosterů ke konstrukci hracích balíčků. Souběžně se hráči rozlosovali do 4 skupin a následně proběhlo kontroverzní hlasování k povolení resp.: zakázání Nespoutané Golgoty… (byla zakázána), což někteří hráči nesli velmi nelibě… především ti, kteří si jí chvilku předtím rozbalili z boosteru. :-)

Po sestavení všech balíčků se určil časový limit na první hru a začalo se hrát. Seznamování s balíčkem si vybralo svou daň a hlavně ukončení první hry v časovém limitu bylo pro některé hráče přímo šokem… nicméně další kola se již odehrávala v poklidu a čas plynul.

(Losování mi přiřklo účast ve skupině A. Společníky mi tvořili ITM, Padlar a byp. Ve své první hře jsem díky ukončení časového limitu šťastně zvítězil nad ITM, druhou hru mi parádně přišly karty a zvítězil jsem nad bypem 25:0. Jenže pýcha předchází pád a dobře rozehranou 3. hru jsem školáckou chybou cca ve 5.kole otevřel Padlarovi, a ten mi bez milosti nadělil 25:0. Ve skupině jsme tak byli 3 hráči se 2 body a o postupu rozhodovalo skóre, které hrálo ve prospěch obou mých soupeřů, a tak i letos mi zůstala brána čtvrtfinále uzavřena. No co se dá dělat, neštěstí ve hře, štěstí… :-) )

Zajímavou informací bylo, že z letošního ročníku Pražské ligy dorazilo na turnaj 6 hráčů a byť by se dalo předpokládat, že díky pravidelným ligovým bojům budou hráči ve formě (minulý rok bylo “Ligové finále“ v němž Bighead porazil Kubase) jen 3 prošli do čtvrtfinále a do semifinále nikdo!)

Přes vyřazovacího pavouka se do finále nakonec prokousali Jerrychard a Lucas. A nezbývá než podotknout, že takhle rychlou hru, ve které zaslouženě zvítězil Lucas, dosud finálový souboj nepoznal.

Osobně doufám, že si všichni účastníci turnaj užili a rozpomněli se na staré dobré časy s DT. :-) Dovolte mi poděkovat všem za účast, Padlarovi za web a personálu herny za perfektní servis a parádní prostor. Upřímně doufám, že se brzy uvidíme na další DT akci!

Několik pamětihodných “hlášek“ z turnaje:

„No, tyyy vole von ho fakt má…“ reakce na vyloženého Biotrola.

„To jako prohraju hru kvůli časovýmu limitu? Tak to odstupuju z turnaje!“ Sardelli po prvním kole. (neodstoupil :-))

„Někdo prostě měl štěstí a rozbalil Golgotu, tím že se zakázala asi nebylo všechno v pořádku!“ Herbertwest po nepostupu ze skupiny… (Golgothu samozřejmě měl... :-))

Zack

 

Dotazy a registrace: Z.Fosfor[zavinac]seznam.cz
Vytvořil: padlar, 2008 - 2010