Doomtrooper - Pražský Sealdeck

V. Pražský sealdeck, 30.listopadu 2008

V neděli 31.11., po roce a několika dnech, opět nastala ona slavností chvíle kdy se uskutečnil další Pražský sealdeck Doomtrooperu. - v pořadí již pátý. Opět se konal v herně Outpost na Smíchově. V podstatě celé odpoledne a večer jsme měli celou místnost jen pro sebe, což byla příjemná změna od obvyklého plně nacpaného Černého rytíře.

Nakonec se nás sešlo devatenáct. Oproti plánu nedorazil Kach a OndraZ, ale zase navíc dorazil Lucas. Hrálo se ve čtyřech skupinách (tři po pěti hráčích a jedna po čtyřech). Ze skupin postupovali vždy první dva. Dál se pak již hrálo klasickým vyřazovacím pavoukem. Hrálo se na 25 vítězných bodů, vždy jen jedna hra, na kterou byl stanoven limit 30 minut, ale tento limit se striktně nedodržoval – času jsme měli dost.. Minimum karet v balíčku bylo stanoveno na čtyřicet pět. Ještě bych zmínil, že na základě téměř všeobecného konsenzu došlo k úpravě pravidel. Všechny karty které jsou zakázané se v rámci tohoto sealdecku hráli jako omezené, tedy v maximálně jedné kopii v balíčku.

Každý hráč dostal k dispozici jeden starter Základní sady a po třech boosterech Inkvizice a Warzone. Karet bylo docela dost, ale i tak jsem měl problémy, abych dosáhl požadovaného minimálního počtu karet v balíku. Nemůžu říct, že bych dostal špatné karty, bylo tam pár opravdu zajímavých kousků. Z bojovníků stál za zmínku Android Vyhlazovač (byl hned v prvním balíčku který jsem rozbalil :-) ), Letec Trevor Bartoloměj, Doktorka Diana, Nejvyšší nekromág, Nekrotank Pekelný pes a Spalovač utrpení (což byla celkem rozšířená karta – proti mě byla použita minimálně třikrát), Kacířská moc a ze speciálek pak Tajný sklad a Uspíšení požadavku.

Nakonec jsem se rozhodl balíček postavit na Černé legii posílené Nekrotankem, Kacířskou mocí a pár dalšími dary Černé symetrie. Legii jsem zkombinoval s Kybertronikem (Android a Diana) a doplnil Imperiálem a Bratrstvem – to tam ale bylo poměrně zbytečné, protože se mi ani jednou nestalo, že bych měl na ruce kartu Umění, které by uměl nějaký můj bojovník vyložený na stole.

Ve skupině jsem měl Zacka, Kyryse a Ondru (Sardelli). S Ondrou jsem začínal hned první hru. Prvních pár kol bylo celkem vyrovnaných, ale pak začal získávat Ondra navrch. Automaticky zabíjející Callistonský dobyvatel byl tvrdý oříšek, a jeho postup se mi podařilo zastavit až příchodem androida. Android se držel dlouho, a díky němu se mi podařilo na Ondru bodově dotáhnout, ale pak přišel ke slovu Ondrův Hrůzný důstojník, který mi mého ubohého androida rozstřílel na kousky, čímž získal posledních několik chybějících bodů a hru vyhrál. V druhém zápase naší skupiny pak vyhrál Kyrys.

Druhá hra byla poměrně jednoznačná. V druhém kole se Kyrysovi na stole objevil Nejvyšší Nekromág a Kacíř vybavený vším možným od vybavení přes Černou symetrii, a navíc k tomu byli oba zakopaní ve Válečné zóně. Přes veškerou snahu se mi nepodařilo ani jednoho z nich zabít. Což ve výsledku pro mě znamenalo jednoznačnou prohru 0:25. Začínalo mi být jasné, že to s mým postupem ze skupiny vypadá bledě.

Když i ve svém druhém zápase vyhrál Sardelli, tak byla naše skupina rozhodnutá – postupovali Kyrys se Sardellim, a jejich zápas určoval kdo z jakého místa postupoval. Náš zápas se Zackem byl již spíše do počtu. Zápas začal pro mě velice dobře a poměrně rychle jsem se dopracoval na zhruba 20 bodů. Pak jsem se ale přestal soustředit, a začal kupit jednu chybu na druhou. Výsledkem bylo, že Zack zápas otočil a vyhrál asi 25:23...nebo tak nějak.:-)

Osm postupujících si to pak vyříkalo ve vyřazovacích bojích, z nichž do finále postoupili Sardelli a Herbertwest. Finále bylo velice vyrovnané, ale postupem času začínal získávat navrch Sardelli, a i přes hrdinný odpor Herbových bojovníků finále dotáhl do vítězného konce.

Obecné poznatky. Poměrně rozhodující kartou se ve velkém množství her ukázala být Eva Valmonte (je třeba zaplatit 1 vítězný bod, aby jí mohl bojovník napadnout). Komu přišla na stůl v prvním kole, tak většinou vyhrál, i když hry skončili třeba 1:0 na vítězné body skončením časového limitu. Přeci jenom v balíčcích nebylo mnoho možností, jak se jí zbavit. Třeba takový Lucas jí ve čtyřech hrách ve skupině potkal čtyřikrát. Osobně jsem hodně sázel na Doktorku Dianu s její schopností léčení se (přišla mi sice dvakrát, ale poprvé jí dostal Sardelli tuším automaticky zabíjejícím Dobyvatelem se Spalovačem utrpení a podruhé stačilo, aby Zack dostal do hry Thadeovu pláň, a mojí doktorku pak potkal rychlý konec). Jako rozhodující karty se ukázaly být i válečné zóny, kterých bylo v balíčcích opravdu požehnaně .

Ultimátní bojovníci jsou v sealdeckui ti, kteří automaticky zabíjejí – např. již zmíněný Calistonský dobyvatel, nebo Ničitel či Řezník duší. Etérem se pak i nesla zpráva, že mezi nás sestoupil Kardinál Durand podporovaný Cyrilem Dentem, což byla rozhodně zajímavá kombinace, kterou jsem naštěstí nepotkal. Z vybavení se jako účinný a často hraný ukázal byl Spalovač utrpení (pokud je střelba dvojnásobně vyšší než obrana soupeře, tak ten je automaticky zabit), a různá vozidla – Nekrotank, Černá vdova, Helitek Drakoplaš apod. Ale jako rozhodující se ukázala být i taková karta jako např. Úkryt ve stínu, pokud byla správně zahraná. Tahle karta mimochodem hodně ovlivnila právě finále.

Po skončení základních skupin se souběžně s vyřazovacími zápasy rozběhla burza karet. Podařilo se mi získat pár chybějících karet do sbírky, což bylo fajn. Získal jsem i několik exemplářů mé oblíbené osobnosti - Seržanta McBridea, a jejich počet mi tak ve sbírce stoupl na osmnáct kousků.

Co říci závěrem. Bylo to rozhodně příjemně strávené nedělní odpoledne a večer. Dík patří hlavně Zackovi za zorganizování a sehnání karet a pak všem co v neděli dorazili. A doufám, že se v blízce době opět nad Doomtrooperem potkáme.

padlar

Dotazy a registrace: Z.Fosfor[zavinac]seznam.cz
Vytvořil: padlar, 2008 - 2010