Doomtrooper - Pražský Sealdeck

IV. Pražský sealdeck, 25.listopadu 2007

V hlavním stověžatém městě, krásné země zvané Česká republika, je mnoho částí. Jednou z nich je Smíchov a v něm ulice Kroftova, ve které se usídlila herna Outpost. Co je na tom tak zvláštního? Vždyť takových ulic s hernami je víc. To jistě, ale právě v této se v neděli 25.11.2007 konal IV. Pražský SEALDECK v karetní hře Doomtrooper. Oprášit slávu této hry se podařilo vskutku znamenitě. I přes skeptická očekávání organizátorů se sešel skvělý počet účastníků – 16! Mimo jiné dorazily představitelé staré školy z původního TOP DOOMu a nutno dodat, že jsou pořád ve formě :)

Pro každého hráče bylo připraveno 11 boosterů. 3 x Inquizice (Eng), 3 x Mortoficator (Fra), 4 x Warzone (Fra) a 1 x Golgotha (Fra). Na Každém z účastníků byla vidět radost z rozbalování, každý chtěl vědět s jakými kartami bude hrát. Jako na předešlém SD se ukázal Martin Holub a rozbalil si 2 Biotroly! Následovala konstrukce hracích balíčků a osvěžování paměti, jak se tahle karta vlastně hraje? :) Všichni se tak hromadně probírali překlady a zjišťovali přesné znění textů.

Po rozlosování do 4 skupin se v následujícím složení hráči utkali systémem každý s každým a nejlepší 2 postoupili do čtvrtfinále. Skupiny byli následující:

Skupina A: Czubka23, Kubas, Petr Vincík a Ondřej „Batman“ Skalický
Skupina B: Gustav, Padlar, Honza a Arim
Skupina C: Tulipán, Telco, Martin Holub a Kach
Skupina D: ITM, Jirka Fábera, Zack a Hač

Ve vzduchu se mísilo napětí a radost, výsledky přibývaly a pomalu se plnila čtvrtfinálová políčka, jen ve skupině A se neustále zdržovalo.:-) I jim se nakonec podařilo dohrát základní skupinu, nic tak nebránilo tomu, aby se započaly vyřazovací boje.

Kubas* vs Padlar
Honza* vs Kach
Martin* vs Fábera
ITM* vs Czubka

V semifinále se pak utkali: Honza vs Martin a ITM vs Kubas. Honza rychle zvítězil a znali jsem prvního finalistu. Kubas dlouho odolával, ale zkušenější ITM zaslouženě postoupil do finále. O třetí místo bojovali Kubas s Martinem, tomu se podařilo dostat do hry brzy Biotrola a rychle mu přibývaly body. Kubas si s ním dokázal poradit až po několika kolech, když Biotrola převelel zpátky do balíčku. Martinovi však hned v následujícím kole Biotrol znovu přišel do ruky a proti tomu už Kubas další zbraň nenašel. Martin tedy obsadil 3.místo. Ve finále rozehráli ITM s Honzou velmi svižnou hru, plnou dramatických okamžiků, ze které nakonec vítězně vzešel ITM, naplnil tak výrok ze začátku turnaje: „Nepřišel jsem si jen tak zahrát, já to chci vyhrát!“. :) Jak se říká sláva vítězům, čest poraženým, ovšem na všech zúčastněných bylo vidět, že si turnaj užili a nehledě na výsledky odcházeli doufejme spokojeni.

Nezbývá než poděkovat všem za účast a skvělou atmosféru, kterou jste na turnaji vytvořili.

Zack

Dotazy a registrace: Z.Fosfor[zavinac]seznam.cz
Vytvořil: padlar, 2008 - 2010