Doomtrooper - Pražský Sealdeck

II. Pražský sealdeck, 10.března 2007

„Šumím.“ „Taky šum“ „Hm, tak vyvolávám kouzlo a pudím“ „No tak teda prochází, máš to tam....“ Černý Rytíř se v sobotu zase zaplnil hláškami z Doomtroopera. V tom příkladu jsem si to možná trochu přibarvil, ale faktem je, že ten Doomtrooper tam byl, hrál se a stálo to zato.

Turnaj byl organizačně zajištěn lépe než minule a většina hráčů se dostavila již před sedmnáctou hodinou. Dorazil i Martin "Mishima", vítěz minulého turnaje, který se již nevešel do první desítky přihlášených a tak se přišel jen podívat. Chvíli se ještě čekalo na pány Tomáška a Razka, kteří hlásili patnáctiminutové zpoždění. Nakonec se zjistilo, že dorazí jen Tomášek, protože Razka musel na poslední chvíli do práce. Nemusím dodávat, že Martina uvolnění jednoho místa velice potěšilo.

Hráči se pak rozdělili do dvou předem připravených skupin po pěti lidech. Pro úplnost dodám, že byl stanoven limit 40 min, 25V, totální válka, sabotáž a minimálně 50 karet v balíčku. První z obou skupin se měli utkat o první místo, druzí z obou skupin o místo třetí.

No a pak už mohla ta nejlepší část celého sealdecku, rozbalování. Každý z hráčů dostal jeden starter a pět boosterů, takže vybírat bylo rozhodně z čeho. Jen byl potom trochu problém ze všech těch karet vybrat ty nejlepší.

Skupinou A projel Kach jak nůž máslem. Jeho hlavní zbraní se stala Požehnaná Laura Vestálka s Přenosným mocným štítem a AC 41 Čistič. K tomu ještě několik menších bojovníků, dvě nekrokosy plus Callistonianský dobyvatel. Díky tomu všemu se Kach dostal až do finále, bez ztráty jediného bodu. On Kach je vůbec kapitola sama pro sebe. Že ho ohromně chytnul Travian ví každý, ale i tak vzbudil pozdvižení, když si na sealdeck přinesl notebook s bezdrátovým internetem a pokud zrovna neměl nic na práci, nebo se mu zdálo, že soupeř nehraje dostatečně rychle, posílal svoji armádu pálkařů loupit a drancovat.

Velkou neznámou byl Hac, který přihlašovacím mejlem vzbudil dojem neznámého nováčka a až na místě se zjistilo, že jde o Emila Hančáka, starého to harcovníka Top Doomu, známého také díky své činnosti v Altaru. (Jó kde jsou ty doby, kdy jsem hrával Dračí Doupě a plížil se jako hobit zloděj olupovat a zabíjet neopatrné obchodníky v hospodách….) Emil odehrál velmi napínavý souboj s Kachem, když si v jednom kole vyložil Venušanského maršála, díky rytířství mu dal Sochor a plánoval v příštím kole soupeři vyčistit stůl. Načež Kach dolízal už zmiňovanou vestálku s čističem a vyčistil stůl Emilovi. Emilův další silný bojovník Zenithianský vrah duší s Azogarem už bohužel nedorazil a tak vítězství připadlo Kachovi. U Padlara byl stěžejní kartou v balíku kouzlící Renegátský odpadlík, s podporou několika menších černých legionářů. Er!win získal Ostřelovače, ale hlavně Golema temnoty s nekrotankem, kteří mu pomohli ke dvěma vítěstvím, ale k jeho smůle na základě lepšího vzájemného zápasu postoupil do boje o třetí místo 0´Tony. Ten hrál na údernou vzdušnou kavalerii a Callistonianského vetřelce. Bojovníci sice poměrně slabí, na druhou stranu díky jedinému komunikačnímu šumu a převelení ve hře, se Tony dobrou taktikou prodral až do boje o třetí místo

Ve skupině B měl největší radost organizátor Kyrys. Kombo, které dostal, bylo neskutečné. Vince Diamond, Úlomek pravého čipu a kulomet SSW4200P tvořily působivou bojovou sílu sami o sobě, ale Kyrys si patrně vybral štěstí na pět sealdecků dopředu - ve starteru dostal totiž ještě Kardinála Dominika a stal se tak jasným favoritem skupiny. Vyhrál tři hry, ve čtvrté s Tom.ash.eggem ale udělal chybu, která mu nakonec zablokovala ruku a nedokázal už vyložit bojovníka. Čekal pak na dohrání ostatních soupeřů ve skupině, aby se dozvěděl, kdo postoupí do finále. Jeho pokořitel, Tomášek, získal Loupení a drancování, Valpurgia, Tatsua, Billyho, Kurátorův meč, Nazgaroth, malého Mortifikátora s Knihou zákona a Světlonošem. Bojovníci tedy silní, vybavení ještě silnější. Tomášek s oblibou z Tatsua udělal kacíře s rouhačskou a barbarskou silou (+5 k Z, S, O a H), případně ji už spolu s výše uvedeným vybavením dával na Billyho. Pokud si myslíte, že měl opravdu silný balík, máte pravdu. A kdyby Tomášek neudělal při jeho sestavování chybu, mohl mít ještě silnější. Získal totiž i bitevní tank Grizzly, ale nevěděl, že se dá vykládat místo dvou dragounů i loupením a drancováním a tak si ho nedal do balíku. Že to jde, zjistil až po první hře. I on získal tři body za tři výhry a čekal na poslední souboje soupeřů.

Matěj (Demnogonis) se mohl chlubit Zenithianským velmistrem popravčím, který se ovšem díky slabé obraně na stole moc neudržel, a Zákopníkem v Samohybné houfnici Bauhaus. Útočnou řadu pak doplňoval Callistonianský vetřelec, se kterým se pokoušel neustále léčit. Martin Holub místo samoléčící schopnosti získal několik lékárniček a injekční pistoli, takže i jeho Razid s archanděl ve stíhačce Ikaros byly neustále zdraví. Zato si ovšem stěžoval na nemožnost automaticky zabíjet. Posledním hráčem skupiny byl Martin Mishima. Získal slušné vybavení, i když už ne tak dobré bojovníky. Nekrokosu, Nimrodův autokanon a útočnou pušku Nimrod Mk I. přiděloval Wolfbaneově lehké kavalerii, Lane Chungovi, nebo Ilinaninu potomkovi s Callist. dobyvatelem. Nasbíral tři vítězství a díky dobrému výkonu i on aspiroval na postup do finále. Jeho tajnou zbraní byly Smrtelná zranění. Když se jimi pokoušel zvrátit vývoj utkání s Kyrysem a dorazit tak raněného Dominika, dostal skoro infarkt, když Kyrys vyložil Únik o vlásek a následně hru vyhrál. I Martin Mishima tedy dosáhl celkem tří vítězství.

V první skupině bylo jasno, do finále postupoval Kach a o třetí místo se chystal bojovat 0´Tony. Ve druhé skupině to už tak jasné nebylo, celkem tři hráči získali po třech výhrách – Kyrys, Tomášek a Mishima. Všichni měli výhry křížem mezi sebou a nebylo možné určit vítěze. Rozhodoval tedy los. Kyrys vybral a Kach zamíchal tři karty. Kardinál Dominik plnil roli Černého Petra, husar a bauhausský bombardér zvali do finále. A znovu Dominik Mishimovi nepřinesl štěstí. Vytáhl si jej a tím pro něj turnaj skončil. Postupovali tedy Kyrys s Tomáškem, přičemž Tomášek díky lepšímu vzájemnému výsledku šel přímo do finále a Kyryse čekal v boji o třetí místo 0´Tony

Souboj o třetí místo byl trochu nerovný, Kyrys si už dával pozor a místo zbrklostí jen čekal na dolízání silnějších bojovníků. Prvního, Vince, mu sice Tony převelel, ale proti Dominikovi už neměl moc šancí. Kyrys tak obsadil třetí místo.

Finále zahájil Tomášek vyložením Tatsua, který se ale na stole dlouho neudržel. Opět zapracoval AK 41 čistič, tentokrát v rukou malé valkýry. Tomášek si pak vyložil Billyho se rouhačskou silou a barbarskou mocí a klestil si cestu Kacovými malými „zpomalovači“. Kach pak konečně dolízal imunní Lauru vestálku, díky kouzlům udělal s Tomáškovými bojovníky krátký proces a stal se po zásluze vítězem turnaje.

Výhry: Turnaj byl sponzorován dtarenou.com, takže byly krom věcných cen i ceny bodové. Kach za první místo obdržel 4 boostery Inq a 150 hracích bodů, Tom.ash.egg 2 boostery inq a 100 hracích bodů, Kyrys 1 booster a 50 hracích bodů. Cenu útěchy získal i poslední hráč, Demnogonis, jmenovitě také jeden booster. Krom toho i všichni hráči dostali po třiceti hracích bodech za účast na turnaji. Ještě dodám, že jsou v této chvíli připravené karty na 2-3 další sealdecky. Další – již třetí – turnaj by se měl konat orientačně na přelomu května a června, případně se může kvůli případným zúčastněným studentům posunout na konec června.

Úplně na závěr bych rád poděkoval všem zúčastněným a těším se s nimi, i s případnými dalšími zájemci o hraní, na viděnou na příštím turnaji.

Kyrys

Dotazy a registrace: Z.Fosfor[zavinac]seznam.cz
Vytvořil: padlar, 2008 - 2010