Herní pravidla

aneb Doomtrooper stále žije.

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 10 led 2013, 08:48

Nepřijde mi, že bychom něco rozvrtali. Předně nevím o tom, že by se hraní Věčného prokletí někdy uspokojivě vyřešilo, alespoň v loňském roce se na všech turnajích, kde bylo prokletí povoleno, stále dokola diskutovalo a hádalo. Nabídl jsem svůj pohled na věc, nicméně nakonec jsem dal na radu ostatních a Věčné prokletí zakázal. Jak jsem psal, je to podle mě škoda, ale na druhou stranu je to nejsnažší řešení, které zamezí dalším dohadům. Co se týče ostatních úprav, u Místního hrdlořeza a Zajatce jsme se shodli na úpravě errat, která byla v rozporu se zněním karet. U ostatního jde pouze o ujasnění situací (např. oblasti vlivu Mužstvo vs. Stanice, zóny atd.), které mohou během letošního hraní nastat a u kterých si nejsem vědom, že by byly doposud nějak vyřešeny.
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Herní pravidla

Příspěvekod herbertwest » 11 led 2013, 19:52

S tím Věčným prokletím je to typický příklad "rozvrtání" pravidel a výkladu fungování jednotlivých karet - ale to samozřejmě není tvoje chyba, jak jsi uvedl, tento trend se táhne již delší dobu.
Jsem obecně proti tomu, aby se z Doomtrooperu dělala "tupá" hra, kde, když to zjednoduším, vyhraje ten, kdo vyloží lepšího bojovníka - k tomu směřují vaše stále větší restrikce ohledně speciálních karet ( případně kouzel a úkolů ), mám takový pocit, že tak to tvůrci zamýšleli jen po vydání Základní sady, pak už pochopili, že svojí roli hrají i speciální karty a kouzla.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 14 led 2013, 11:26

Z mého pohledu je s prokletím ten zásadní problém, že výklad karty není jednoznačný (což není u více karet, ale u prokletí je to daleko problematičtější než u jiných karet) a když to přeženu, tak každý si tu kartu vykládá jinak. A není to ani tak způsobeno překladem jako u jiných karet. Kouknul jsem na oficiální stránky a ve starých turnajových pravidlech tam mají prokletí zakázané. Zkrátka ta karta není domyšlená, a/nebo je špatně vysvětlená. Z toho důvodu jsem ji (bohužel) zakázal.

Jinak co se obecně týče omezení karet, souhlasím s Tebou, že by se hra neměla zvrhnout pouze na boj. Já sám mám rád balíky postavené na netradičních strategiích. Ta omezení pro aktuální turnaj vycházejí z původního záměru, že půjde o turnaj specificky zaměřený na boj, a nehodlám tahle striktní omezení používat i pro ostatní turnaje. I tak ale pořád jde o nějaký kompromis. Většina hráčů tvrdí, že mají radši bojové než administrativní balíky. Podle toho, co jsem si přečetl z minulých ročníků, se k těm současným omezením "dokonvergovalo" ze zkušenosti. Nejdřív všichni hráli Přeškolení, tak se zakázalo. To samé s Ignorací kardinála. Omezily se "zraňovací" karty jako Primitivní past, Poddejte se apod., aby se více bojovalo. Ze stejného důvodu loni Bigles zakázal úkoly. Tak nevím, jestli v případě zmírnění restrikcí by se postupem času zase situace neopakovala...

Zkusím to nadhodit na turnaji, zjistit, jak to vidí ostatní (klidně ale pište i sem), a podle toho se zařídit.

Omlouvám se za zdlouhavý příspěvek :)
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Herní pravidla

Příspěvekod herbertwest » 15 led 2013, 16:54

Jsem rád, že máš s tím omezováním karet stejný názor...jinak abych nebyl pouze negativní, tak je jistě fajn, že jsi se toho organizování turnajů tento rok chopil - doufám, že ti nadšení vydrží a třeba se i někdy dočkáme toho Mistrovství ČR ( jistě si vzpomínáš, že jsme se o něm kdysi bavili ).
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Herní pravidla

Příspěvekod kach » 17 led 2013, 12:03

Herbe a ty jeste nekdy dorazis? :)
Old school [:|]
Uživatelský avatar
kach
 
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2009, 13:00

Re: Herní pravidla

Příspěvekod herbertwest » 17 led 2013, 21:01

Jestli jsi se obtěžoval se čtením mých výše uvedených příspěvků, tak na klasické turnaje to není moc pravděpodobné, ale na sealdecky či boosterdrafty možná ano ( když mě tedy někdo pošle pozvánku );o).
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 19 led 2013, 19:21

Pozvánku určitě dostaneš. První boosterdraft letošního roku bude s kartami z Paradise Lost (výhledově březen/duben) a vzhledem k počtu boosterů bude počet hráčů omezen na 12.
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Herní pravidla

Příspěvekod kach » 29 led 2013, 08:30

A co se stalo? Prvni dite, dovlena v Jugoslavii, prvni auto ... ? ;)
Old school [:|]
Uživatelský avatar
kach
 
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2009, 13:00

Re: Herní pravidla

Příspěvekod herbertwest » 07 úno 2013, 17:21

První auto ani dovolená v Jugoslávii to rozhodně není - spíše se sešlo více faktorů najednou.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 11 úno 2013, 23:25

Během nedělního turnaje nám vyvstala jedna situace, na které jsme se nebyli schopni shodnout, a proto bych ji chtěl před dalším turnajem nějakým způsobem vyřešit. Jedná se o situaci, kdy je zahrána Amnezie na bojovníka, který je "považován za ...". Otázka zní, jestli přijde i o tuto vlastnost.

Já jsem toho názoru, že na tuto vlastnost Amnezie nepůsobí, jelikož ta zbavuje bojovníka "zvláštních schopností", a dle mého názoru být považován za někoho (nebo být stoupencem nějakého apoštola) není zvláštní schopnost. Pokud by to tak bylo, co by se stalo s Grizzlym nebo Androidem? Přestali by být považováni za vozidlo? A Jezdecký skaut by nebyl považován za zvíře a tudíž by pak mohl zvíře dostat?

Dejte vědět, co si myslíte, ať to do příštího (vlastně přespříštího, protože na boosterdraftu s Paradise Lost nás to asi trápit nebude) turnaje vyřešíme.
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

PředchozíDalší

Zpět na Pražská liga 2013

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron