Turnaje v roce 2013

aneb Doomtrooper stále žije.

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod Martin_ » 11 úno 2013, 23:32

Ještě jednou díky všem za účast na nedělním turnaji. Co se týče příštího turnaje, zkusím zjistit situaci v Mephitu ohledně volných termínů (prozatím preferovaný je víkend 13.-14. dubna) a případně bychom mohli udělat turnaj zase tam (přeci jen s parkováním u Najády byl dost problém, i když na druhou stranu v herně bylo oproti Mephitu místa více).
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod Martin_ » 11 bře 2013, 22:31

Tak už jsem rozeslal pozvánku na další turnaj. Jde o boosterdraft s kartami z Paradise Lost a bude se konat v sobotu 13. dubna od 10 hodin v herně Mephit na Arbesově náměstí.
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod Martin_ » 24 bře 2013, 15:56

Podle očekávání je o boosterdraft velký zájem, takže kapacita už je nějaký čas zaplněna. Nicméně pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, přidám ho do fronty, protože podle minulých zkušeností je docela možné, že se ještě někdo odhlásí.
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod herbertwest » 28 bře 2013, 12:08

Boosterdraft se sadou Paradise Lost bude velký masakr:o). Ale všechny drafty obecně jsou o náhodě na ntou...co člověk rozbalí v boosteru, co mu kdo pošle, zda mu to při hře přijde...
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod Martin_ » 31 bře 2013, 12:45

Souhlasím s tím, že při všech draftech do velké míry záleží na náhodě. Nicméně díky tomu, že v Paradise Lost jsou podle mě celkově vyrovnanější karty než v Základní sadě a Inkvizici (které většinou používáme pro drafty a kde hodně závisí na tom, jestli si člověk vytáhne ''velkého'' bojovníka), tak by dobrý výběr karet při draftování mohl mít větší vliv. No, uvidíme, už se na to těším :)
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod herbertwest » 01 dub 2013, 10:16

Ano, karty tam vyrovnanější jsou, respektive více bojovníků s vyššími hodnotami. Jsi domluvený s Padlarem, že udělá stránky na rok 2013 ?
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod Martin_ » 01 dub 2013, 17:18

S Padlarem jsme domluveni. Poslal jsem mu obecné informace k letošnímu hraní i výsledky a report z posledního turnaje. Nedávno mi psal, že už na tom pracuje, tak snad to brzy bude :)
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod Martin_ » 28 kvě 2013, 10:44

Včera jsem rozeslal pozvánku na třetí turnaj v letošním roce, který bude zároveň až do podzimu posledním, protože po minulých zkušenostech na léto žádný turnaj neplánuji. Co se týče plánů na podzim, v září chystám sealdeck/boosterdraft s jedním starterem základní sady (těšte se na holandské karty :)) a čtyřmi boostery inkvizice. Ohledně dalších turnajů (počítám, že celkem bychom do konce roku mohli stihnout kromě sealdeck/boosterdraftu ještě 2 turnaje), nabízím následující možnosti:
- turnaj dvojic (respektive čtyřher, kde spoluhráči se budou měnit) s jednokaretním balíkem
- turnaj bez omezení edic (ve stylu odehraného Golgotha Cupu)
- turnaj, na kterém zakázané karty budou omezené a omezené karty budou povolené
- turnaj ve formátu Korporačních válek (popř. Kmenových válek)

Mě osobně se nejvíc líbí první tři, takže dva z nich bych vybral. Samozřejmě vítám jakékoliv názory, připomínky a další nápady.
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Turnaje v roce 2013

Příspěvekod Martin_ » 06 říj 2013, 21:12

Takže tady jsou slíbené informace k dalšímu turnaji.

Budou se hrát čtyřhry s jednokaretním balíkem.

Formát turnaje: můj návrh zůstává stejný, tj. každý odehraje daný počet zápasů (kolik přesně určím podle toho, kolik bude účastníků) s různými spoluhráči a soupeři. Nejlepší 4 pak sehrají finálovou čtyřhru a vítězové pak finálovou dvouhru o celkového vítěze. K Romanovu návrhu, že by dvojice spoluhráčů byly předem dané a neměnné:

negativa: pokud se přihlásí lichý počet lidí, bude mít jeden vylosovaný nešťastník smůlu a nezahraje si, což se mi nelíbí vzhledem k tomu jak málo nás je, takže ještě takhle někoho zbytečně odrazovat mi přijde kontraproduktivní; navíc, když budu mít předem domluveného spoluhráče a ten pak nedorazí, tak mám taky smůlu, což by mě teda dost štvalo

pozitiva: možnost dohodnout se předem, vymyslet společnou strategii a sladit balíky, což je určitě super, ale dalo by se částečně nahradit tím, že bude mít každý sideboard (viz níže)

Prosím co nejvíc zájemců o turnaj, ať se k tomuto vyjádří do konce příštího týdne (13.10.), pak definitivně rozhodnu a rozešlu pozvánky.

Termín: pro navrhovanou neděli 3. listopadu byli Honza, Zack a Padlar (+ já), proti byl jen Kubas. Ten navíc psal, že při tak brzkém turnaji by nemuselo být dost času na stavbu balíku. Z loňské a letošní zkušenosti si myslím, že stejně (skoro) všichni budou stavět balík den před turnajem, takže to nevidím jako problém. Navíc bych do Vánoc chtěl stihnout ještě jeden turnaj, což by při odložení tohoto turnaje na druhou polovinu listopadu už asi nevyšlo. Takže potvrzuji termín 3.11. a doufám, že i Kubas si to nějak zařídí a přijde :)

K omezením karet: Všechny karty (kromě zakázaných) budou omezené, bude povolen Ragnarok a bude možné použít sideboard (přesně 25 karet).

Zakázané karty:

Bouře chaosu
Dvojí služba
Ignorace kardinála
Jestřáb poutníků
Kartelové dohody
Malá špionáž
Maska vestálek
Nespoutaná Golgotha
Omezené zdroje
Oslepující blesk
Pěkné naděleni
Podfuk korporací
Přeškolení
Sebevražedný útok
Skromnost je nejvyšší ctnost
Temná zhouba
Ty už si nějak poradíš
Věčné prokletí
Věhlasný sběratel
Velká nadvláda
Velká věštba
Velký stratég
Zásobovací potíže
Záškodnictví
Zaváhání

Lze tedy použít tyto karty pro týmovou hru (pokud jsem na nějakou zapomněl, dejte vědět):

Summit na nejvyšší úrovni
Změna oběhu
Nemilosrdná účinnost

U Nemilosrdné účinnosti upozorňuji předem, že podle mého chápání na ni NELZE hrát Malou domů, takže to tak bude platit i na turnaji.

Budu rád za jakékoli komentáře a nápady.
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Předchozí

Zpět na Pražská liga 2013

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron