Herní pravidla

aneb Doomtrooper stále žije.

Re: Herní pravidla

Příspěvekod bigles » 22 pro 2012, 15:56

hrdlořez - jsem pro úpravu v erratech, hrálo se to tak podle pravidla "že se to tak dřív vždycky hrálo"
oddech - bojovník je úplně mimo, nic nepřidává, nic neovlivňuje, podobně jako MIA, lze cílovat jen oddech v týlu

ještě by nebylo od věci doplnit/změnit erratu karty Zajatec - některým to taky furt nebylo jasné, náš váklad v erratech je trochu schizofrení - tedy, že bojovníka pod zajatcem nelze cílovat třeba vlnou atd, ale poddejte se a zanícená zranění na něj působí, osobně jsem spíš pro výklad, že na něj lze cílovat všechno možné, ale neposkytuje žádné modifikátory vypsané na jeho kartě apod.
na boosterdraftu s PL na tuhle kartu určitě narazíme ;)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 23 pro 2012, 14:04

k zajatci: souhlasím s biglesem, na kartě je napsáno: "bojovník je ve hře, ale nemá na ni vliv", takže je cílovatelný (např. zmiňované Poddejte se zraní všechny bojovníky "ve hře" atp.), ale sám hru neovlivňuje, tj. nebrání před sabotáží, nepřidává bonusy ostatním atd.

ješte bych rád před prvním turnajem vyřešil válečné zóny a bonusy na Stanici. Podle pravidel, které vyšly v Legendě (před nějakým časem je dokonce bigles posílal mailem), bojovník, který normálně přidává bonus bojovníkům v Mužstvu/Kohortě (např. Seržant), poskytuje tento bonus i bojovníkům na Stanici a také pokud je on sám na Stanici. Stejně je to i s válečnými zónami (i když tam je to trošku podivné, když je na zóně napsáno "válečná zóna Merkuru", a Stanice je vlastně Země...). Takže takhle bych to chtěl hrát. Co vy na to?
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Herní pravidla

Příspěvekod bigles » 26 pro 2012, 15:44

ano, na stanici má vliv pouze obecná válečná zóna, která nemá uvedeno, že patří k nějaké konkrétní planetě (mimo Zem)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Herní pravidla

Příspěvekod padlar » 30 pro 2012, 19:39

Zajatec - souhlas s tím, že bojovník pod ním je cílovatelný, ale sám hru neovlivňuje.

U těch válečných zón si nejsem jistý jak jsi to myslel. Budou se moci na stanici využívat nebo ne (např. Soustroví Graveton)?
Uživatelský avatar
padlar
Administrátor
 
Příspěvky: 173
Registrován: 08 bře 2009, 16:28

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 02 led 2013, 09:09

no je v tom trochu zmatek, ale i s ohledem na to, co napsal bigles, bych to viděl následovně:

- na Stanici lze použít jen "staniční" a obecné válečné zóny, tj. Střední Evropa, Jižní Evropa, Severozápadní Evropa, Východní Evropa, Posvěcená předsunutá výspa, Zasvěcená citadela a Země nikoho
- bojovníci poskytující bonus ostatním bojovníkům (seržanti, Venušanský maršál, Nositel vlajky atp.) poskytují tento bonus i v případě, že cíloví bojovníci nebo oni sami jsou na Stanici
- ostatní karty, které se přímo vztahují na Mužstvo/Kohortu (Ochranná zeď, Klinika Luna Memorial, Opevněné zákopy, Paniknoflík atd.), se jednoduše na Stanici nedají použít
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Honza » 02 led 2013, 10:51

Co se týká těch zón, které jsou obecné (Země nikoho ...) Musí být tyto zóny vyloženy na stanici, aby na ni působily, nebo je vyložíte do mužstva a působí i na stanici.
Honza
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2011, 14:08

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 02 led 2013, 12:08

No jelikož je na těchto zónách napsáno, že se mají vyložit do Mužstva nebo Kohorty (u Země nikoho je na výběr), ponechal bych to tak s tím, že je lze použít i Doomtroopery/Legionáři na Stanici (samozřejmě nemohou Doomtroopeři na Stanici používat obecnou zónu v Kohortě a naopak) a staničáři se mohou bránit jen ze "staničních" zón
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Martin_ » 08 led 2013, 10:38

ještě mě napadla taková zajímavost: pokud na bojovníka s jednou příslušností vyložím Vzpurnost, stává se žoldnéřem a vydělává pouze body osudu. Znamená to ale, že od Žoldnéřského patriarchy dostane bonus +5 k Z, S a O a bude automaticky zabíjet? Já bych řekl, že by mohl. Co myslíte?
Uživatelský avatar
Martin_
 
Příspěvky: 32
Registrován: 13 dub 2012, 18:30

Re: Herní pravidla

Příspěvekod Honza » 08 led 2013, 14:12

Já bych řekl ža ano. Vzpurnost udělá z bojovníka žoldnéře.
Honza
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05 srp 2011, 14:08

Re: Herní pravidla

Příspěvekod herbertwest » 10 led 2013, 07:27

Koukám, že jste ty pravidla opět pěkně rozvrtali...není mi úplně jasné proč hledáte na kartě Věčné prokletí zase nějaké nejasnosti. Už se to jednou vyřešilo, ne ( i když v rozporu s mým názorem, kdy jsem uváděl, že "globální" speciální karty na bojovníka s kartou Věčné prokletí fungují ( ovlivňují ho ) ?
Poukazuji na to z toho důvodu, že vždy když se mění organizátor Pražské ligy, mění se výklady účinku některých karet a to se mi nezdá jako nejlepší nápad.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

PředchozíDalší

Zpět na Pražská liga 2013

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron