Pravidla - Pražský pohár 2011

Diskuzní fórum k minulému ročníku Doomtroopera v Praze

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod zack_fosfor » 12 úno 2011, 03:21

Do pravidel jsem zakomponoval (přepsal z otázky a odpovědi do kratší a jednodušší verze) všechna errata z Legend, sepsané na Ageově webu. (to Bigles: pošlu ke schválení a prezentaci na webu poháru...) Chybí mi jen jedno poslední:

Jak je to s Golemem temnoty, Když mu dám kartu Zkus mě zastavit Stane se nesmrtelným?
Ne, to opravdu ne. Malým nedopatřením na kartě Zkus mě zastavit chybí dovětek. Toto se stalo už v anglické verzi, takže tady je oprava: Přiložte k libovolnému bojovníkovi jako jednu akci. Tento bojovník nemůže být automaticky zabit. Pokud utrpí zranění které "automaticky zabíjí" nebo když může být pouze zabit, je pouze zraněn. Tato karta ho však neochrání před smrtí z druhého zranění. (v praxi to znamená, že ani Golem ani Zuřící Wolfe se nemůžou uzdravit). (Zdroj: Legenda 2/97 str. 43)

Znamená to tedy, že pokud bude zasažen bojovníkem, který automaticky zabíjí bude tedy konečně zraněn a nevyléčí se??? a následně pokud bude znovu zasažen bojovníkem, který automaticky zabíjí tak bude zraněn podruhé a zemře???
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod bigles » 12 úno 2011, 08:57

moc bych do toho radši nezabředával, osobně bych to viděl tak, že po vyložení zkus mě zastavit na golema temnoty, platí pro golema od této chvíle text na zkus mě zastavit, tj. po druhém jakémkoliv zranění je tuhý
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod herbertwest » 13 úno 2011, 13:26

Ano, byl bych pro, když Golema temnoty vybaveného kartou Zkus mě zastavit, dvakrát zasáhne bojovník, co automaticky zabíjí, bude po něm ( na to druhé zranění nemusí být nutně bojovník, co zabíjí automaticky - stačí obyčejný automaticky nezabíjecí ).
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod padlar » 13 úno 2011, 19:49

Dotaz: když je např. na kartě Ilianin potomek napsáno - Považován za Ilianino dítě. Dokud je ve hře, jsou bojovníci zranění Ilianininými dětmi automaticky zabiti - znamená to, že i potomek automaticky zabíjí?
Uživatelský avatar
padlar
Administrátor
 
Příspěvky: 173
Registrován: 08 bře 2009, 16:28

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod zack_fosfor » 14 úno 2011, 10:01

To Bigles, Herb: OK, text karty Zkus mě zastavit nahradí Golemovu schopnost léčení.

to Padlar: ANO, Potomek zabíjí automaticky, stejně tak Zenithajský velmistr popravčí, Mortifikátor Crenshaw, Toshiro... co mě zrovna napadlo...
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod zack_fosfor » 16 úno 2011, 14:14

Tak další z mých otázek :D už jsem nikdo moc nechodí... za chvilku budu mít novou přezdívku 21st Executive... :DDD

BKB: mám třeba 10B a dluh v Bance 15B... soupeř zahraje Negativku. Můžu kdykoliv splatit těch 10B dluhu jako reakci na negativku???
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod herbertwest » 16 úno 2011, 16:19

Ne, nemůžeš.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod bigles » 16 úno 2011, 16:54

to jsou dotazy jakoby si nikdy nehrál DT;)
přičítám to tvému těšení a nervozitě před zahájením sezony;)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod zack_fosfor » 17 úno 2011, 06:54

No právě, že hrál a protože jsem na to kdysi narazil, tak se ptám...
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod bigles » 19 úno 2011, 10:21

abych se jen neposmíval tak jsem tu taky s otázkou;)
1.)
Při hře s Romanem se vyskytla pro mě dosud docela jasná situace, Romanův bijec útočí na mě s OPM, já na obranu vykládám Nenadálý ústup, ovšem Roman, jakožto známý slovíčkař, tvrdí, že on stihne odpálit miny dříve než já dám ústup, jsem zaskočen, drbu se na hlavě, Herb mi přikyvuje, že miny neodpálí jako první a bude muset ustoupit, ale já si jistý nejsem, nakonec diplomaticky nenadálý ústup nehraju, nakonec prohrávám, ale hlavně z důvodu mých vlastních hrubek. Roman své tvrzení opíral hlavně o to, že jako útočník může zahrát první kdykolivku.
Každopádně po prostudování karet Nenadálý ústup a OPM a rozboru našich soubojových pravidel a kroků si myslím, že Roman nemá pravdu. Pokud by bylo na nenadálém ústupu např. napsáno, že zahrajte poté co je oznámen útočník a obránce, OPM odpálit nestihne (2. fáze) a je to bez diskusí, obě dvě karty však spadají do fáze 4. a Roman jako útočník by měl mít právo zahrát první kdykolivku, dle mého názoru však OPM není "kdykolivka" (viz její text - slovo kdykoliv tam vůbec není) a tak mám právo zahrát nenadálý ústup já jako první.
Co vy na to?
2.)
Pak mám věčný problém s Věčným prokletím:( např. situace můj bojovník má věčné prokletí a útočí na bojovníka bez prokletí. Soupeř vyloží Ne tak zhurta a bere si svého bijce zpět do ruky. Dle mého názoru bych si měl do ruky vzít i já svého bojovníka, protože Ne tak zhurta ovlivňuje souboj a ne bojovníka.
Jak je to?
3.)
Byla zajímavá fiktivní situace mezi Kachem a Figrin. Bojovník figrin má autokill a sebevražedný úkol a útočí na Kachova chcípáka s mozkovou bombou. Oba se v souboji navzájem zabijí (Figrin autokilem a Kach mozkovou bombou) a Kach ještě navíc vykládá na svého bojovníka Únik o vlásek. Pokud jsem si to špatně pamatoval Kachu a Figrin tak se omlouvám a kdyžtak mě opravte. Každopádně dle mého názoru po souboji zůstane na stole pouze Kachův chcípák. Kach získává VB=H zabitého kilera Figrin tím, že v době zabití odpálil mozkovku.Figrin dostane VB za zabitého Kachova chcípáka + VB za sebevraždu + 3 Vb za to, že ve svém posledním boji někoho zabila. mozkovka je obětována a Kach si chcípáka zachraňuje ve hře Únikem o vlásek.
Je tak?
4.)
A ještě mě teď napadlo. Když mám sebevražedný úkol a někdo mě zabije. Dostaneme oba VB, když si zahraju Únik o vlásek? VB se přidělují v souboji až ve fázi 6, to bude můj bojovník již ready, ale body za úkol by se měly dostat hned jak je úkol splněn, že? Čili je zabit, úkol je splněn, dostanu VB a navíc ho pak ještě "uniknu" a žije dál.
Ok?
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

PředchozíDalší

Zpět na Pražský pohár 2011

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron