Pravidla - Pražský pohár 2011

Diskuzní fórum k minulému ročníku Doomtroopera v Praze

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod herbertwest » 20 úno 2011, 11:28

1 ) Nenadálý ústup pochopitelně zahrát můžeš.
2 ) S Věčným prokletím by neměl být žádný problém - Ne tak zhurta sice ovlivňuje souboj, ale souboj, kterého se účastní bojovník s Věčným prokletím, na kterého tato karta nemá žádný vliv, tj. do ruky se vrátí jen druhý účastník souboje.
3 ) Pokud Kach zahraje Únik o vlásek, na stole zůstane Kachův bojovník a dokonce i s Mozkouvou bombou a nikdo Vítězné body v tomto kole nezíská:o).
4 ) Jakmile zahraješ Únik o vlásek, nastane situace stejná jako v bodu 3 - nikdo Vítězné body nezíská, takže nemá smysl Únik o vlásek hrát.
Co se týče toho výkladu karty Únik o vlásek, vycházím samozřejmě ze svého subjektivního názoru, není to ničím podložené. Jen beru na vědomí druhou větu na kartě Únik o vlásek : Bojovník nezemře, ale zůstane ve stavu v jakém byl před útokem - tj. když nezemře, nelze odpálit Mozkovou bombu a zároveň pokud nezemře, není možní splnit Sebevražený úkol.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod roman » 20 úno 2011, 19:36

ad dotaz s OPM
Na minach je napsano "Bojovnik muze automaticky zabit protivnika v boji tim, ze vyradi tuto kartu, pricemz utrpi zraneni. Timto souboj konci."
Pokud by to nebyla kdykolivka tak co by to bylo? A jak bys potom hral treba dymovnici nebo jine efekty, ktere se hraji v prubehu souboje - boostovani bojovniku apod.? Vzhledem k tomu, ze tyhle veci se nehraji jako akce, myslim,ze princip je o tom, ze se hraji kdykoliv v prubehu vykladani bojovych modifikatoru, stejne jako kdykolivky.

Na druhou stranu na Nenadalem ustupu je napsano "Vylozte v prubehu souboje na libovolneho bojujiciho bojovnika...". jenze jak to skloubit s vetou na minach ze souboj jejich odpalenim konci - kdyz prece konci tak uz neprobiha ne!? Pokud by na OPM nebyla ta posledni veta tak s tim nemam problem, ale takhle by se to logicky melo hrat jak pisu, tedy ze pokud jsou zahrany miny, tak v souboji jiz nelze hrat dalsi modifikatroy.
Neco jineho by bylo, kdyby se bojovnik s OPM branil popripade neodpalil miny - pak by mel slovo hrac s utocnikem a stihl by Nenadaly ustup zahrat.
Ono totiz kdyby to taak nebylo, tak by to pak slo zahrat teoreticky i obracene tedy odpalit miny po zahrani nenadaleho ustupu - jeho zahranim souboj prece take konci ne (a to to na nem neni vyslovne napsano jako na OPM)?!

Pokud to takto byt nema, tak zadam o doplneni do pravidel nebo nejaka erata k OPM, protoze ten text je celkem jasny myslim.

UPDATE - ok nasel jsem v eratech, ze se odpaluje az pri udileni rany, v tom pripade nemam problem. Hru s Biglesem bych kvuli tomu nerusil, protoze by mu to stejne nepomohlo ;)

ad dotaz s Mozkovou bombou
Mozkove bombe se uniknout neda, protoze ona i bojovnik jsou obetovani a ne zabiti....Unik je tedy potreb zahrat hned po souboji, kdy bojovnik zemre, tim padem nezemre a nedojde ani k odpaleni bomby.

2Bigles: ta zbabelost ti chranila prdel o dve kola dyl nez ten ustup tak to nehazej na chyby a uznej ze kaciri jsou kabrnaci ;)
Naposledy upravil roman dne 20 úno 2011, 20:28, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod roman » 20 úno 2011, 19:43

jeee, jak jsem tu dlouho nebyl tak koukam, ze jste byli zase v Aventinu a me to uniklo...no tak to si budu muset na priste ohlidat :)
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod roman » 20 úno 2011, 20:07

Jo jeste jsem tu cetl, ze bojovnik pod MIA neni cilovatelny a tudiz se na nej neda zhrat vecne prokleti. Na textu karty jsem ale nic, co by toto naznacovalo nenasel, takze mi to prijde jako spatny usudek.
Z textu spise vypliva, ze bojovnik je normalne ve hre, jen s nim nejde delat akce, kouzlit, pouzivat symetrii a branit.
Nejake protiargumenty opirajici se o neco jineho nez kategoricke prohlaseni Herba:)?

UPDATE...ok nasel jsem v eratech, ale tomu tetu to tedy opravdu neodpovida ;)
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod roman » 20 úno 2011, 20:30

jo a jeste tu mam jednu vecicku, na kterou jsem narazil - da se chrlic pridat k plenitelskemu transporteru?
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod herbertwest » 20 úno 2011, 21:05

to Roman : Jen takový malá poznámka - neřešili jsme, zda se dá uniknout Mozkové bombě, tam je to myslím jasné, ale jak dopadne celý souboj :o).
Jinak k té kartě Missing in action je takový menší dodatek : Bojovník je stále ve hře, ale nemá na ní žádný vliv - z toho vycházíme.
Co se týká Pekelného chrliče a Plenitelského transportéru, klonil bych se k názoru, že to nejde ( viz. text na Kartě pekelný chrlič - Připevněte k vozidlu některého Černého legionáře. Ten získává dalších + 7 k S. Protivníci zranění chrličem umírají automaticky. Kladl bych důraz na to slovo dalších + 7 - autoři měli pravděpodobně na mysli nějaké vozidlo, co už samo o sobě střílet může ( což transportér není ).
A nemůžeš vše psát pokud možno do jednoho příspěvku:o)?
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod roman » 20 úno 2011, 21:08

nj, kdyz ja dam vzdycky pripevek a za pul hodky me pak napadne neco dalsiho, tak dam dalsi, sry :)

ad MIA - jenze na MIA prave neni napsano, ze nema na hru vliv, jako treba na Oddech v tylu....

A jinak tu mam hned dalsi spek....Nekrotank/transporter a mozkova bomba - funguje bomba, kdyz sedi bojovnik v techto vozidlech? Je na nich totiz napsano ze soucasne nejde pouzivat jine vybaveni....
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod eMH » 21 úno 2011, 06:12

to bigles and all
ad 1) Roman má v souboji (ve svém kole) právo na první kdykoliv, pokud nechce můžeš hrát ty (soupeř).
V žádném případě nestačí odpálit miny před Nenadálým ústupem!
ad 2) Ne tak zhurta nemá na bojovníka s Věčným prokletím vliv, to samé jako zbabělost, vlna poctivosti a všechny ostatní kdykolivky, dokud neodstraním Věčně prokletý.
Vyjímka je ale Úplné zatmění, které nejprve otočí Věčně prokletý a potom bojovníka pod.
ad 3) Podle mě pokud Kach zahraje Únik o vlásek, nemůže odpálit Mozkovou bombu, jejikož na Mozkovce stojí " jestliže je bojovník zabit. Díky kdykolivce Únik o vlásek je ve stavu před zabitím (proto
podle mě není zabit a tudíž ve hře zůstáva a pak nemůže využít mozkovku. Nehledě na to, že při použití mozkovky jsou bojovník i Mozková bomba obětovány. Tudíž nezíské body nikdo, jelikož oba bojovníci
zůstávají. Kachův prcek díky Úniku a na Figrinina bijce bez mozkovky prcek nemá.

Pokud by Kach Mozkovku nehrál je situace zcela opačná, získají body oba.
Kach za zabitého bijce Mozkovkou, Figrin za zabitého prcka a se Sebevražedným úkolem body za sebe + ty 3 body z úkolu.
ad 4)
Podle textů na kartách mi vychází, že bojovník musí být zabit a ještě umřít aby si bral body?
Pokud zahrajete Únik o vlásek, je bojovník sice zabit, ale neumře, tudíž mě logicky vyhází, že není zabit a tudíž by úkol neměl být slpněn a tudíž body nezíská.
Ale opět jsme se dostali ka slovíčkaření a podle mě by tedy chtělo opět posoudit jak to budem hrát, abychom se na tom schodli.
Uživatelský avatar
eMH
 
Příspěvky: 140
Registrován: 10 bře 2009, 07:03

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod bigles » 21 úno 2011, 19:01

ano slovíčkaření nemám rád též a raději sázím na zdravý selský rozum;)
tudíž body 1 a 2 beru za vyřešeny a obejde se to i bez dalších erat a za vaše názory vám všem děkuji
k bodům 3 a 4 doplníme, že pokud na bojovníka s mozkovkou zahrajeme únik o vlásek,tak je furt ready i s neaktivovanou mozkovkou do dalších kol a pokud na bojovníka se sebevražedným úkolem zahrajeme únik, tak tímto není úkol splněn, furt je bojovník ready i s úkolem
dokud to nebude zaneseno do errat tak toto berte jako za jasnou bernou minci a kdo nečte diskusi má smolíka !

to roman: opakování zápasu mě ani nenapadlo;) i když kdybych zahrál nenadálý ústup tak v dalším kole jsem si líznul selhání, takže být tebou se radši moc neozývám;) prostě jsi na mě zkusil svoje špinavé kacířské triky a já, duše naivní a neposkvrněná, tě nechal radši vyhrát;) přesto uznávám, že tvý kacíři jsou pěkné potvory;)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražský pohár 2011

Příspěvekod zack_fosfor » 21 úno 2011, 20:40

Samozřejmě!
body 1) + 2) jsou jasné.

3)+4) Únik o vlásek: pokud má bojovník přidělenou Mozkovou bombu a/nebo Sebevražedný úkol a ja na něj v souboji zahrán Únik o vlásek, nemůže odpálit bombu ani získat body za Sebevražedný úkol. Protože nezemře, ale vrací se do stavu v jakém byl před soubojem!

(takto bude zaneseno do pravidel...)
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

PředchozíDalší

Zpět na Pražský pohár 2011

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron