DT v roce 2011 v Praze!!!

Diskuzní fórum k letošnímu ročníku Pražské ligy Doomtrooperu.

DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod bigles » 07 říj 2010, 18:09

ha
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod bigles » 07 říj 2010, 18:50

takže po první debatě s radou starších se nám trochu rýsuje vize hraní na příští rok:
- hrál by se "jedinečný balík", tj. v balíku byste mohli mět každou karu jen jednou, dosud zakázané karty by byly stále zakázané, po zvážení možná zakážeme ještě nějakou další (třeba šum ;)?) hrála by se po delší době i legie a bratrstvo
- nebude se hrát systém ligy, ale celoročního poháru, dojde tak k přejmenování na Pražský pohár DT 2011
- to znamená, že nebude potřeba hrát každý s každým dvakrát jako dosud, budou vyhlášeny dopředu oficiální srazy jako v roce 2009, dopředu se na foru domluví zájemci v kolik se sejdou a odehrajou spolu zápasy
- bude se hrát pouze do výše 30VB! aby se urychlili jednotlivé hry a na srazu se stihlo zahrát více her
- bodování bude jako v basketu nebo volejbale, tj. za každou odehranou hru dostane hráč automaticky jeden bod, za výhru dostane bod navíc (nebo dva, ještě dohodnem), dojde tak snad k motivaci hrát víc her
- hrálo by se zase jaro a podzim, léto bude pauza, jako malý bonus se bude hrát o jarního krále a podzimního krále, vítěz dostane malý pohár (nebo pohárek), který daruje jednou Kardinál Dominik a jednou Záludný Alakhai ;)
- pokud mi poradíte kde sehnat karty na sealdeck, navrhuju v rámci poharu odehrát i sealdeck, jehož výsledky se započítají i do výsledku celkového poháru, jednalo by se o zisk nějakých bonusových bodů dle pořadí, bude to něco jako tour de ski na lyžích ;), mohlo by se klidně hrát i jen v cca deseti účastnícíh a karty by mohly vydržet tak i na dva sealdecky v roce, zase jaro a podzim, ale to dle toho kolik by se sehnalo karet, jestli mě teda poradíte, nebo je někdo sežene a já to jen zasponzoruju;)
- pokud by nebyl sealdeck, tak bych stejně každopádně chtěl vždy jaro a podzim ( a tedy i celkový pohár) zakončit "celodenním turnajem" , azyl snad někde seženem
- ještě je třeba omezit počet her s jedním protihráčem v daném půl roce, tj. aby někdo s někým nehrál furt třeba 10 her a nehrál s nikým jiným, navrhoval bych, že by bylo povoleno za daný půlrok odehrát s jedním a tím samým hráčem max. 3 hry, nepočítaje závěrečný turnaj nebo sealdeck
- pohár sice není tak spravedlivý jako liga, ale jedná se hlavně o vytrvalost a celoroční formu jako ve skutečném sportě ;)
- jednotlivé srazy a možnosti jak oficiálně získat body budou znovu pevně rozepsány, a to cca jednou za 14dní v rytíři ve čtvrtek, pokud to nebude někomu vyhovovat a domluvíte si s někým jiný termín a jiné místo (např. ve flybaru v pondělí;) tak mi jen dáte dopředu vědět a já dám hromadné info ostatním hráčům, že se mohou taky zúčastnit vašeho srazu
- pokud máte další nápady a připomínky, tak to sem hažte, předběžně taky napište kolik by vás mělo asi zájem tohle hrát, pokud budete mít nějaké dobré tipy i na jiná místa hraní tak sem s tím (např. nějaký salonek v restauraci či vinárně, kde se znáte s majiteli apod. - jsme už dospělí, ne?;)), každopádně s formátem jedinečného balíku může být vela srandy ;))
p.s.: teď mě manželka řekla, že nic organizovat na příští rok nebudu, takže asi nic no................;(
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod herbertwest » 08 říj 2010, 11:28

Komunikační šum bych určitě nezakazoval - samozřejmě, v určitou situaci může i ten jeden hru ovlivnit, ale to bych mohl vyjmenovat 20 dalších karet co dělají ve "vhodnou" chvíli to samé;o).
S jedinečným balíkem mám jeden problém - je to o náhodě co komu přijde a ne jak kdo umí hrát. Ale když s tímhle formátem bude většina souhlasit, podvolím se:o).
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod bigles » 08 říj 2010, 17:08

s tím šumem to byl samozřejmě fór ;)
jedinečný balík opravdu asi nebude moc o taktice, ale zase budou aspoň překvapivější výsledky a lidi to bude nutit hrát víc her, pokud se budou chtít dobře umístit, a myslím, že to bude i větší legrace ;)

další doplněk:
v případě shodnosti bodů bude rozhodovat, kdo odehrál víc her a pokud ani to nerozhodne, tak bude rozhodovat větší kladný rozdíl mezi získanými a prohranými VB, každý VB tak může být důležitý
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod zack_fosfor » 09 říj 2010, 19:22

To Herb: Ono to bude o náhodě, ale v tom kdo co postaví... můžeš stavět cokoliv, ale základy balíků se moc lišit nebudou, i přes jednokaretní omezení pak musíš vymyslet něco hratelného a to v tvém případě určitě nebude problém... :-D
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod eMH » 10 říj 2010, 15:16

Ahoj všem.
Zajímavý nápad, nejsem si úplně jistý zda balíček poskládaný z každé karty jednou dá prostor pro nějakou výraznější strategii, spíše ne.
Bude rozhodovat náhoda, ale kdy v DT nerozhoduje. Souhlasím s Herbem i Zackem, že to bude dost o náhodě ( bude záležet jaké karty kdo zvolí do balíčku a jak mu přijdou)a že gro balíčků budou více či méně obdobné.
Nic méně je to něco nového a já jsem pro každou špatnost. Takže já do toho jdu.
Co třeba takhle odehrát jarní část a na podzim pro spestření zvolit jiný formát. (Třeba bychom mohli zakázat bojovníky) :-)
Uživatelský avatar
eMH
 
Příspěvky: 140
Registrován: 10 bře 2009, 07:03

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod bigles » 10 říj 2010, 19:04

ta změna formátu mě taky napadla, ale jak některé znám tak za jaro někteří nejsou schopní zahrát ani hru, takže by mohli být o formát jedinečného balíku ochuzeni;)

balík bez bojovníků je taky zajímavý nápad;) taky bychom mohli hrát tak, že si navzájem prohlídneme balíčky a pak si hodíme kostkou a kdo hodí vic vyhrál celou hru ;))
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod padlar » 10 říj 2010, 21:10

s jedinečným balíkem problém nemám, takže i příští rok se mnou počítejte :-)

pokud by byl za každou odehranou hru automaticky jeden bod, tak by možná bylo lepší dát za výhru 2 body - aby tam byl větší rozdíl.

Nebo bych navrhoval nedávat jeden bod za každou odehranou hru, ale jeden bod za každý sraz, kterého by se hráč zúčastnil.
Uživatelský avatar
padlar
Administrátor
 
Příspěvky: 173
Registrován: 08 bře 2009, 16:28

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod bigles » 11 říj 2010, 15:21

jsem pro, aby se za vítězství brali tři body,
za hru bude jeden automaticky a myslím, že to už plně kompenzuje to, že dojdeš na sraz, předpokládám, že když dojdeš tak si i něco zahraješ, tudíž bych za to, že někdo dojde na sraz už další body nedával
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: DT v roce 2011 v Praze!!!

Příspěvekod zack_fosfor » 13 říj 2010, 05:42

Určitě, po bodu za hru a 2 navíc za výhru...
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Další

Zpět na Pražská liga 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron