Pravidla - Pražská liga 2010

Diskuzní fórum k letošnímu ročníku Pražské ligy Doomtrooperu.

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod zack_fosfor » 25 dub 2010, 19:10

To Bigles:
situace: mám na stole Soldáta (5,4,5,5) a 2 Soldáty komandanty. Soldát obdrží +3 k Z,S,O 2x protože jsou ve hře 2 komandanti, bude mít tedy hodnoty (11,10,11,5) a komandanti si navzájem přidají +3 k Z,S,O.

Sice není uvedeno, že tomu tak je, ale zároveň nikde není uvedeno, že to tak není. Komandant prostě přidává +3 k Z,S,O každý samostatně.
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod bigles » 26 dub 2010, 19:12

já chtěl, ale nestrannou diskusi;)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod padlar » 26 dub 2010, 20:00

souhlasím se zackem -2x soldát komandat, nebo setník hordy apod. = 2x bonus
Uživatelský avatar
padlar
Administrátor
 
Příspěvky: 173
Registrován: 08 bře 2009, 16:28

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod roman » 10 kvě 2010, 18:34

Ahoj,
chtelo by to trochu vyjasnit, jak se dohrava, kdyz clovek dolize balik. Dneska mi Herb otocil hru v podstate po dolizani baliku, tak abych na to byl priste pripravenej....
V pravidlech, co Zack rozesilal je napsano:

Pokud ani jeden z hráčů nezíská 40 vítězných bodů v časovém limitu, dohrává se poslední kolo a vítězí hráč s více vítěznými body. Při “dolízání“ knihovny můžete pokračovat ve hře pokud máte vyloženého bojovníka schopného boje. Jestliže ne, po 3 kolech hra končí a vítězí ten kdo má více vítězných bodů.

.....chtelo by to upresnit, co znamena ten casovy limit, a zda hra konci automaticky 3. kolo po dolizani, nebo az 3.kolo po zniceni posledniho bojovnika hrace, co dolizal + zda se tenhle interval prerusuje pri uspesnem zahnai A jedem znovu apod.
Vim, ze to muze vypadat jako slovickareni, ale je mozny, ze kdybych presne vedet jak zariznout hru dolizanim, mohl jsem zmenit vyslekdy jiz nekolika her...
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod padlar » 10 kvě 2010, 21:39

Dle mého:

Vzhledem k tomu, že v lize zatím není stanoven žádný časový limit na hru, tak bych se jím vůbec nezabýval.

Pokud nemá hráč po dolízání balíku ve hře bojovníka, tak má 3 kola na jeho vyložení. Pokud ho během těchto tří kol od dolízaní nevyloží prohrál hru.

Pokud bojovníka má, tak může hrát do té doby, dokud bojovník ve hře. Pokud je bojovník odstraněn ze hry, tak má hráč 3 kola na vyložení dalšího bojovníka. Pokud je i tento bojovník odstraněn, tak má další tři kola na vyložení dalšího bojovníka, atd. atd.

A co se týká karty A jedem znovu. Myslím si, že ji není vůbec možné zahrát v kolech po dolízání balíku - např. že po dolízání balíku dvě kola meditacemi získávám body a pak tuto kartu zahraju.
Uživatelský avatar
padlar
Administrátor
 
Příspěvky: 173
Registrován: 08 bře 2009, 16:28

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod roman » 11 kvě 2010, 10:00

mno tak to je hodne drsny vyklad.....dokonce bych rekl, ze rika uplne neco jineho, nez je v tech pravidlech :) - o tom, ze kdyz dolizes a nemas bojovnika, tak automaticky prohravas, tam nic neni, pokud jsem se dival dobre, naopak se porovnava aktualni stav VB.
Viz text pravidel zaslanych Zackem:
-----------
Při “dolízání“ knihovny můžete pokračovat ve hře pokud máte vyloženého bojovníka schopného boje. Jestliže ne, po 3 kolech hra končí a vítězí ten kdo má více vítězných bodů.
----------

Zpravidla si kazdy nechava A jedem znovu nakonec (pomoc odvati apod.), tj. pravdivost domnenky, ze nelze zahrat po dobrani baliku je dost dulezita vzhledem k odehravani teto karty. Proto by mne zajimalo, z ceho tak usuzujes....

Potreboval bch v tomhle skutecne upresneni, protoze dolizavam knihovnu v 90% her, takze je to pro mne velmi dulezite - muze to mit nemaly vliv na to, jak hra dopadne - napr. pri hre s Herbem jsem za stavu 19:8 pro mne po te, co jsem mel dolizano a neproslo mi A jedme znovu, vzdal. Kdybych ale vedel, ze pokud budu tri kola zdrzovat, tak vyhraju, tak jsem treba mel jeste teoreticky sanci na vyhru.... Podobna vec se mi prihodila i kdyz jsem hral s Biglesem, akorat naopak...
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod herbertwest » 11 kvě 2010, 11:15

To co píše Padlar bylo do Ligových pravidel převzato z Pravidel TopDoomu, ale myslím si, že pro tento formát to není úplně nejšťastnější. Já osobně bych tu zmínku o třech kolech bez bojovníka úplně zrušil - hrálo by se prostě dokud jeden z hráčů nevyhraje nebo to nevzdá. V případě, že nastane patová situace ( např. vyložení bojovníci se nemají šanci navzájem zranit ) a ani jeden z hráčů s ní není schopen níc udělat, hra končí a vítězí ten hráč, který má více Vítězných bodů. Je to o dost jednoduší varianta, ne ?
Jinak bych se přikláněl k názoru, že A jedem znovu, v situaci, kdy hráč již nemá knihovnu zahrát jde ( i když je tam zmíňka o zamíchání karet zpátky do knihovny a ta je v tuto chvíli pouze "fiktivní" ).
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod roman » 11 kvě 2010, 12:21

jj, chapu, tak jak to pise Padlar, to bylo i driv na turnajich....ale v pravidlech pro ligu je prave psano jink.
Jako mne to je v podstate jedno, jen bych rad znal finalni presna pravidla pro tuto situaci, abych podle nich mohl hrat a protihraci to akceptovali, protoze - jak se behem par her ukazalo - jde o situaci pomerne castou.
Uživatelský avatar
roman
 
Příspěvky: 100
Registrován: 18 úno 2010, 21:40

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod bigles » 11 kvě 2010, 13:00

hola, já osobně bych hrál podle klasických pravidel z "knížečky pravidel" tj. pokud jeden dolíže karty, tak se hraje dál až tak dlouho dokud někdo nedosáhne požadovaného počtu bodů a nebo dolíže knihovnu i druhý hráč a pak je konec hry a vyhraje ten s vyšším počtem bodů.
jednoduché a jasné a jedem znova se urřitě dá zahrát, i když nic nemám v knihovně, to slyším poprvé, že by to nešlo.
roman má pravdu, že to chce přesně upravit, protože tenhle formát má dost rychlé a prolízávací taktiky;)
osobně hlasuji, pro můj návrh;)) dvakrát jsem už podle něho hrál a jednou jsem vyhrál a jendou prohrál
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod herbertwest » 11 kvě 2010, 14:19

Já bych se klonil k mojí "variantě" - všichni při ní mají stejné šance a nikoho nepoškozuje.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

PředchozíDalší

Zpět na Pražská liga 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron