Pravidla - Pražská liga 2010

Diskuzní fórum k letošnímu ročníku Pražské ligy Doomtrooperu.

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod herbertwest » 25 úno 2010, 17:03

to Roman : Já a eMH stará garda rozhodně jsme ;o). A jak uvedl Telco, on Doomtrooper také už nějakou tu dobu hraje;o).
Balík postavený na Velké věštbě hrálo v těch dávných časech 90 procent hráčů a dal se jiným typem balíčku porazit jen s velkým štěstím...
Pražskou ligu ber jako specifickou soutěž, která se nedá s turnaji TopDoomu srovnávat - v Lize byly vyslyšeny požadavky většiny hráčů po vyrovnanějších bojích, proto ta "okleštění".
Ještě k tomu Opotřebení - nehledej v tom nic složitého, vyřadí se jakmile body jednoho z hráčů klesnou na nulu.
Naposledy upravil herbertwest dne 26 úno 2010, 10:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod zack_fosfor » 25 úno 2010, 20:40

2 Roman: Herb to píše přesně, klasiku jsme hráli... od znovuzrození Pražských srazů na konci roku 2004 do konce ligy 2008 a nyní jsme se prostě posunuli dál. :)

- Karty nutící hráče platit periodicky body (Odsouzen k záhubě,Opotřebení,Pod přísným dohledem) se vyřazují, jakmile počet bodů jednoho z hráčů zasaženého efektem dané karty klesne na nulu. (úprava v pravidlech)

Soumar: viz, pravidla.

2 Telco: já prostě v existenci mužstva a kohorty nevidim žádný velký problém, stejně jako jsem neviděl žádný problém v existenci stanice v Korporačkách. Pokud se ozve víc hráčů, budeme se tomu znovu věnovat, ale aktuálně odmítám trávit čas spekulováním co by, kdyby... Berte to tak, že se ligu snažím organizovat, ne diktovat, ale nemůžu se zavděčit všem... to prostě nejde. :)
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod 20thExecutive » 25 úno 2010, 21:50

a ještě jedna otázečka (dobrá, víc otázeček)...

Základní sada - povolená ta, co vyšla oficiálně v čechách, nebo 2. edice??? Není to nikde výslovně uvedeno, tak se znovu ptám???

S povolenými (resp. nezakázanými) oblastmi nemám problém.

K tomu patří i další část otázky - zmíněné mnou o několik příspěvků výše: Co se rozumí SAMOVOLNÝM sestoupením do Mužstva/Kohorty? Znamená SAMOVOLNĚ to samé co DOBROVOLNĚ (pro lepší ilustraci použiji příklad s Vyhledáním úkrytu a Mladým strážcem)??? (Protože, jestli to dobře chápu, pak Neexistuje možnost provést Transfer do Mužstva/Kohorty ve smyslu NESamovolný/NEDobrovolný - tímpádem karta "Emisaři" postrádá jakýkoliv význam ve hře, protože i když umožňuje Transfery Kmenových válečníků do M./K., není možnost je tam Dobrovolně/Samovolně transferovat... 1) hraní karty "Emisaři" je pak tedy totéž, co pálení karet - pro ilustraci viz. Zbabělost a Thadeova pláň ve hře; 2) Tím by tedy byl vyřešen problém s "uklizením" vlastních bojovníků mimo dosah nepřítele a M./K. by fungovali pouze pro vykládání/umístění/umisťování veškerých jiných typů karet než je typ karty Bojovník...)

V případě, že můj předchozí odstavec bude nějakým způsobem zpochybněn/rozmetán, PAK se ptám: na Stanici musím mít - v případě, že protivník má na své Stanici Bojovníka - vyloženého BOJESCHOPNÉHO NAPADNUTELNÉHO Bojovníka??? Nebo tam můžu mít jen Bojovníka, který je chráněn před napadnutím (například pomocí karty "Skrytá záloha") a přitom mít ostatní Bojovníky v Mužstvu/Kohortě (teď neřeším, jak je tam dostanu... - Obecná pravidla pro Transfer chápu)???
__________
Osobně si myslím, že by 2. edice Základní sady VELMI zpestřila formát Kmenových válek - ale asi mi přijde zbytečné pokoušet se zde něco navrhovat. Stejně jsou jakékoliv mé názory -bez ohledu na jejich hodnotu- ignorovány, přehlíženy, respektive rozmetány pár jedinci (a nebudu jmenovat argumentace stylu: "hrálo se to tak pořád...", resp. "překrucuješ si to...","jenom pořád tlacháš..." apod.).

Bohužel, musel jsem to říct (napsat) - a bohužel, očekávám i reakci, která pro mne bude ve svých důsledcích nepříznivá. Děkuji za pochopení.
20thExecutive
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 bře 2009, 17:07

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod zack_fosfor » 26 úno 2010, 06:41

2.edici zatím nehrajeme. Letos to tak zůstane, pro příští ročník se pak uvidí.

Transfer: kmenoví válečníci MOHOU stanici opustit POUZE v případě zahrání karty která jim to umožní (např. Emisaři). Jinak samovolně stanici opustit nesmí.
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod telco » 26 úno 2010, 07:37

2 Zack: No jak uz jsem napsal,prijde mi to z hlediska bojovniku naprosto proti smyslu celeho formatu (nejradsi bych to zakazal uplne,stejne mi Prumyslaky vubec nechodi ;-)) a dokazu si predstavit,ze by na to nekdo poskladal deck snad jedine,kdyby chtel desne prudit a pohadat se. Nicmene co jsem tak koukal,nikdo to vesmes nehraje,takze proste pockam,az se s tim Dvacitka vytasi (mate stesti,ze tu nemate Re-Volta a nemusim o takove hrozbe uvazovat realne ;-)) a pak se ochotne pohadam :-D
*************************************************************************************************************************************************************************************
P.S. Vcera opet nastala jedna ze situaci,co si podle me zaslouzi FAQ,pokud budes souhlasit:
Hraju Luterany a Kach mel vylozeneho Predatoriana,nacez jsem se mu pred posledni akci snazil ukrast Zlodeji Stad Predatoriana.
Q: Muze bojovnik jineho kmene to ukradene Zvire pouzivat,kdyz je urcen pro Templare?
A: Dle koncensu pritomnych ANO,a to podle textu karty Zlodeji stad,protoze se tam pise,ze muzeme ignorovat prislusnost bojovnika,kteremu zvire dame.
Q: Muze dostat diky Zlodejum stad Zvire i bojovnik povazovany za Zvire nebo vlastnici Vozidlo?
A: NE, nemuze, karta neumoznuje obejit normalni omezeni pro hrani Zvirat.
*************************************************************************************************************************************************************************************
telco
 
Příspěvky: 76
Registrován: 10 bře 2009, 13:00

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod kubajz » 26 úno 2010, 07:38

je a nemate nekdo tu druhou edici naskenovanou?
kubajz
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2009, 07:14

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod kach » 26 úno 2010, 08:34

Zdar all.

Tak jsem byl vcera zahrat a vidim celou ligu na dva typy baliku - Templari a Triada (Pulmesice budou hrat jen FUNatici, o Rasputincich a Cerne neuvazuju vubec :)).
Neni to malo? No treba bude legrace .... Pristi ctvrtek jsem na horach, 100 kc bud poslu na ucet (Zacku?), nebo dam pozdeji.

Muzstvo a Kohorta: muj osobni nazor je, ze v KMENOVYCH VALKACH (cti pozorne - Kmenovych valkach!!!) nema Mustvo ani Kohorta co delat. Jednou bojujou KMENY, tak proc se bavit o "otevreni" nejakeho uniku pryc prostrednictvim Emisaru - bude to jen svinit a zdrzovat hru. Pokud jde o me, zavrel bych to uplne, body se daji ziskat i jinak nez Prumyslovym komplexem ...

Kach
Old school [:|]
Uživatelský avatar
kach
 
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2009, 13:00

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod 20thExecutive » 26 úno 2010, 10:25

Transfer: hmmm... ok. Tak dobra, kdyz je to takhle, tak to beru.
Na ty Stanici pak musim mit NAPADNUTELNYHO bojovnika, kdyz tam nekdo nekoho ma???

A Kach mi vlastne ukazal (to co mi unikalo), ze M./K. pro Kmenove valky vubec neexistuji - protoze preci Kmenaci -alespon podle histori M.C.- nemaji zadne rakety a lode, aby mohli utyct z Edenu... A "Emisari" nejsou nic jineho, nez ze jim Korporace a Legie umoznily svymi lodemi se dostat i jinam...
A ma recht, body se daji ziskat jinym zpusobem (no, kdyz tam budou strašit Strašná znamení, tak se toho moc nameditovat nedá...) - Pozitivky, Masokombinaty, Radosti z vitezstvi...

FAQ by Telco - sice je zbytecne (Zlodeji stad jsou napsany vic nez dobre a Obecna pravidla pro Zvirata jsou taky napsana srozumitelne), ale aspon to bude jasně napsany pohromade.

telco: Re-Volt??? někdo s inteligentním smyslem pro humor?
20thExecutive
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 bře 2009, 17:07

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod herbertwest » 26 úno 2010, 13:37

to Telco :
1 ) Ano, bojovník jiného kmene může zvíře "ukradené" za pomocí karty Zloději stád používat.
2 ) Bojovník považovaný za zvíře nebo vybavený vozidlem nemůže zvíře "ukradené" za pomocí karty Zloději stád dostat.
to Kach :
Pozor ! Rasputince nepodceňovat - bojovníci typu Zákeřný soldát a Soldát plamenometčík nemají v přímém boji, v kombinaci s "letadýlky" ( Zákeřná šipka + Ocasňák ) konkurenci ! Jestliže nejsou nejlepší kmen, tak dle mého názoru druhý nejlepší určitě ano...
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod 20thExecutive » 26 úno 2010, 20:46

Rasputinci jsou drsny, Soldati s Dodatkem určitě - sic trochu nároční na BO, ale jakmile jich je dost... Neni ani potreba vybaveni. Pak je prusvihem Masakr a Rusky rulety (zaplať p.b., že jsou v PrL omezený...).
20thExecutive
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 bře 2009, 17:07

PředchozíDalší

Zpět na Pražská liga 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron