Pravidla - Pražská liga 2010

Diskuzní fórum k letošnímu ročníku Pražské ligy Doomtrooperu.

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod kubajz » 10 úno 2010, 09:14

to herb: no to mas pravdu, ale zas ja když stavim balík, tak se snažim tam nacpat karty, ktere mi k necemu aspon trochu budou a samozrejme se ho snazim postavit tak abych vyhral:-)tedy jsem celkem zvedavej jestli nekdo postavi balik na legii, kterej bude aspon trochu hratelnej (bo vyhravaci). rad si proti nemu pak zahraju:-)
kubajz
 
Příspěvky: 33
Registrován: 23 zář 2009, 07:14

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod 20thExecutive » 10 úno 2010, 09:51

Légie bude hratelná - alespoň já se o to pokusím.

Přeškolení - vzhledem k shrnutí PL´09 chápu vaše rozhodnutí. (PS: Já osobně hraju Přeškolení abych získal BO = míň VB, ALE NEmusím tolik meditovat... Sice je to lákadlo, když nemůžu hrát Pokladnici...) Takže, také schvaluji zákaz - vyhrávat díky tomu, že mám "náhodou" PŘEBYTEK osudovejch je hnusný.

Chtěl jsem se zeptat na pár karet, jestli budou Omezené (osobně si myslím, že jejich hraní ve formátu, kde téměř neexistuje možnost vyřazovat Speciálky ze hry -např. - je velmi jednostranné a rozhodně to nezvyšuje zábavu ze hry):
Masakr
Strašné znamení
Úplné zatmění

Další otázku mám ohledně VIRŮ. Fráze "ZAHRAJTE na libovolneho doomtroopera na stanici V PRUBEHU VASEHO KOLA." neříká NIC o placení akcí, při hraní dotyčného VIRu. => evidentne je jiste, ze to musim zahrat ve svem kole, tzn. ne v cizim, ale neplatim zadnou akci pri hrani... Hrani VIRu vidim jako hrani karty Uspiseni pozadavku...
Takže, za kolik Akcí - protože vím, že to nekdo zminoval? - se hraji VIRy??? (Já osobně + naše sorta je hrajem ve svem kole, bez akci - o tech tam NIC neni...)
20thExecutive
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 bře 2009, 17:07

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod herbertwest » 10 úno 2010, 11:00

to 20thExecutive : Copak, copak ? Pekelná kombinace Strašné znamení + Úplné zatmění se Ti nelíbí ;o)? Už jsem si to vyzkoušel a s Templáři to soupeře pěkně prudí:o). Tyto karty jsou povoleny v maximálním počtu 4 kusů v balíčku. Masakr je omezen na jednu kartu v balíčku.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod bigles » 10 úno 2010, 12:02

dvacítko:
na viry se už vykašlej;) všichni doomtropeři jsou zakázaní, hraje se jen s kmenovými válečníky a legionářským odpadem, proti virům jsou tito imunní, takže viry nech plavat
ps: stejně nevěřím, že se zúčastníš;)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod 20thExecutive » 10 úno 2010, 12:07

2 Herb: spíš se mi nelíbí kombinace Strasne + Predatorian. Zatmeni prudi vsechny - krome Toshira, Vyhlazovace a Nespoutany - tem je to fakt jedno (pokud teda nema protivnik v ukrytu potom moc velkou obranu)...
Masakr CHYBI na seznamu Omezenych karet pro PrLigu - proto jsem se ptal.
2 bigles: VIRy jde hrat - ale pouze s kartou Zmutovany kmen ;-) PROTO bych rad otazky kolem VIRu vyresil driv, nez se bude hrat...
20thExecutive
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 bře 2009, 17:07

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod telco » 10 úno 2010, 12:18

2 Dvacitka: MASAKR neni snad omezeny nikde,co je mi znamo a spesl pro tenhle format bych ho osobne vubec neomezoval. Viry - to je tvuj boj.Ja hraju taky balik,kde potrebuju dostat kombinaci dvou karet a je to sakra tezke,takze kdyz uz si nejaky ten virus zahrajes,zjistis,ze ti to za tu namahu ani nestalo ;-) Ad Uplne Zatmeni - to je to,co mi na Prazskych pravidlech vzdycky nejvic vadilo - na Morave uz je X let omezene(zakazane pro grupu) a jak dobre se nam bez nej hraje...ale prizpusobim se,co cloveku zbude. Pokud jde o cernou - hodne stesti tomu,kdo to zkusi,ale podle me to chce saaaaaaakramentskou haluz,obstat s takovym balikem proti prumernemu kmenu - zvlast kdyz Valpac nesmi kouzlit ani sesilat normalni symetrii ;-)
telco
 
Příspěvky: 76
Registrován: 10 bře 2009, 13:00

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod bican » 10 úno 2010, 13:47

[quote="kyrys"]Každý s každým hraje 2 hry, vždy na 40V, maximálně čtyři stejné karty v balíčku....[/quote]

4karetní omezení platí na jakékoli karty? Nebo je ještě nějaký seznam více omezených (popřípadě úplně zakázaných) karet?
Uživatelský avatar
bican
 
Příspěvky: 25
Registrován: 03 úno 2010, 12:02

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod herbertwest » 10 úno 2010, 15:10

to 20thExecutive : Souhlasil bych s těmi Viry, že se můžou zahrát kdykoliv během svého kola, v tom Paradise Lostu byla taková ta žlutá kartička, jestli se nepletu, co to jejich hraní objasňovala, nemáte ji náhodou někdo ? Jinak jsem dost proti tomu, aby se zakazovaly karty jen proto, že s jejich pomocí jde udělat nepříjemná kombinace a někomu se prostě nelíbí:o).
to Telco : Masakr byl OMEZEN už na minulý ročník ligy:o). Máš nicméně pravdu, že v seznamu omezených karet uveden není.
to bican : Viz. http://www.padlar.cz/prazska-liga/pravi ... karet.html - není tu úplně dokonalý seznam, potřeboval by přepracovat, jak jsem se zmínil výše, něco tam chybí, ale ber to jako základní informaci.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod 20thExecutive » 10 úno 2010, 16:55

2 Herb...: nepříjemná kombinace???
Počítej se mnou: JAKÉ a kolik je karet/efektů na vyřazování Speciálek ve hře???
1. Skrytí agenti - obecna ikonka, OK
2. Rovnováha - ikonka Bratrstva...
3. Algerothova kletba - ikonka Legie...
4. Poplašné zařízení - pro Kacíře a Doomtroopery...
5. Speciální výcvik - pro Doomtroopery NEosobnosti...
Vím o těhle, tzn. Použitelná v tomhle formátu je jedině jedna...
Strašné znamení? Pffft... Nejde jenom oněj, ale vzhledem k tomu, že dokáže hru ZABLOKOVAT - a to na Dlouho (pořád je možnost, že mi někdo ty Agenty pak zruší třeba šumem nebo luteránem...), nemluvě o tom, že když je jich ve hře víc... - byl bych pro jeho Omezení... Sorry, tak to vidím já. A ano, hrál jsem už mnohokrát proti SZ+Predat, a i když bylo víc možností to nějak vyřazovat, tak to ty hry totalne znicilo.
Není nic zábavnějšího, než jen sedět a koukat a hrát jednu akci za kolo...
PS: kombinace SZ+Predatorian by nebyla problem, KDYBY existovala alespon jedna karta, ktera VYRAZUJE Zvirata - třeba jako je Selhání na Vybavení, tak třeba něco jako "Otrávené žrádlo" proti Zvířeti (Zahrej Kdykoliv, Obetovat po pouziti. Vyradte Zvire u BOJOVNIKA - nefunguje na Bojovniky povazovane za Zvire)... JEDINA lepsi moznost, jak "zrusit" Zvire je zahrat Zlodeje stád.
20thExecutive
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 bře 2009, 17:07

Re: Pravidla - Pražská liga 2010

Příspěvekod herbertwest » 10 úno 2010, 17:23

to 20thExecutive : Celý tento tvůj příspěvek je zcela zbytečný, protože všeho, co jsi do něj napsal, jsem si vědom ;o).
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

PředchozíDalší

Zpět na Pražská liga 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron