Pravidla - Pražská Liga 2009

Diskuzní fórum k letošnímu ročníku Pražské ligy v Doomtrooperu

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod herbertwest » 02 říj 2009, 13:27

Na to Zjevné předurčení se dá reagovat jen Šumem či Zapuzením ( případně tím Luteránským učedníkem ) tj. Zjevné vůbec neprojde do hry. Jakmile to hráč vyloží už si začíná dobírat, žádné "kdykolivky" protihráč hrát v tuhle chvíli nemůže. Prostor pro nic jiného tam rozhodně není, obzvláště ne, aby se hráči nějak zabránilo, aby dobral do 10ti karet. To je něco obdobného jakoby hráč zahrál Tajný sklad a protihráč si mezitím, než karty za Tajný sklad dolízne, chtěl zahrát nějakou kdykoliv:o). Uznejte sami, že je to dost přitažení za vlasy. Já myslel, že jsme se na tomhle už kdysi jednoznačně shodli....
Naposledy upravil herbertwest dne 04 říj 2009, 10:59, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod herbertwest » 02 říj 2009, 13:36

to Kyrys : Nemůžeš to posuzovat podle toho co je a není na oficiálních stránkách... pravidla v Čechách se od "oficiálních" dost liší. To by jsme se pak třeba také mohli domluvit, že karty budeme hrát podle anglických originálů viz. např. Co odvál čas a ne podle českých překladů, které jsou mnohdy dost rozdílné.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod jerrychard » 02 říj 2009, 18:00

muzu jeste zas oprasit to cejchovani?
Uživatelský avatar
jerrychard
 
Příspěvky: 66
Registrován: 15 zář 2009, 20:43

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod herbertwest » 02 říj 2009, 18:48

Ještě jednou a pořádně tady tu situaci popiš pro ostatní, ať se vyjádří - můj názor jsi včera slyšel - Únik o vlásek na bojovníka zahrát jde, pokud vycházíme z textu karty, kde je mimo jiné napsáno : Označený bojovník nemůže použít karty, které zruší nebo vyléčí zranění nebo ty, které ho ochraňují před automatickým zabitím. Tu kartu nepoužívá totiž bojovník, ale protihráč na svého bojovníka. Výše uvedená část z karty Cejchování se vztahuje např. na lékarničku, co by měl bojovník na sobě, tu by v tomto případě nemohl použít.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod bigles » 02 říj 2009, 18:58

ocejchovaného určitě jde zachránit únikem o vlásek, to je snad jasnačka;)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod jerrychard » 03 říj 2009, 22:10

Ja sem myslel, ze nejde ho nijak zachranit, alespon sme to tak vzdycky hrali a tusim, ze i v legende to tak tenkrat bylo va faq
Uživatelský avatar
jerrychard
 
Příspěvky: 66
Registrován: 15 zář 2009, 20:43

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod herbertwest » 04 říj 2009, 10:56

V Legende ve Faq takhle věc nikdy popsána nebyla, dal jsem si tu práci a všechny staré Legendy, kde je Doomtrooper prošel:o). Pouze v Legendě č. 7/96, na stránce č. 37, v rubrice Komba smrti, je popsáno kombo nazvané " Na jatkách ", které se skládá z karet Mortifikátor, Protiposádkového granátu a Cejchování. Text k tomuto kombu je takovýto : " Cejchování je opevnění ze sady Apokalypsa, pomocí kterého označíte jako jednu akci soupeřova bojovníka, který je po odpálení granátu vaším Doomtrooperem zabit ( přidělují se body ). Pikantní je poslední věta na kartě Cejchování. Cituji : Označený bojovník nemůže použít karty, které zruší nebo vyléčí zranění, nebo ty, které ho ochraňují před automatickým zabitím. CHA! "
Tolik text ke kombu...nikde není ani zmínka o tom, že by Únik o vlásek zahrát nešel.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod jerrychard » 04 říj 2009, 20:11

Jo, to jsem presne myslel...evidentne sme to interpretovali jinak. sem mel dojem, ze k tomu byl jeste nejaky doslov...
Uživatelský avatar
jerrychard
 
Příspěvky: 66
Registrován: 15 zář 2009, 20:43

DŮLEŽITÁ INFORMACE

Příspěvekod herbertwest » 15 říj 2009, 14:10

Domluvili jsme se, že kartu Zjevné předurčení nelze po vyložení odstranit speciální kartou Věk pokroku. Jak jsem uvedl, mezi vyložením Zjevného předurčení a dobíráním karet protivník již nic hrát nemůže, pokud na jeho vyložení nereaguje - ve formátu tohoto ročníku Ligy je to možné pouze Komunikačním šumem, podotýkám. Věk pokroku jde zahrát až poté, co si hráč jenž Zjevné předurčení vyložil, dobere do 10ti karet, jako klasickou "kdykoliv" kartu - tj. právo na první kdykoliv má hráč, který si dobral karty, pokud nějakou kdykoliv zahraje či nezahraje, kdykoliv může zahrát protihráč, v této chvíli tedy přichází příležitost pro kartu Věk pokroku.
Uživatelský avatar
herbertwest
 
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2009, 09:02

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod kach » 16 říj 2009, 08:17

Tak jsem včera po letech zašel na hru a Kyrysovi Vodivé pláty mě nemile překvapily (a to sám hraju Kyber), myslel jsem, že NEOPÉTOVÁNÍ platí jen při útoku a ne i při obraně ... Budu muset nasajdovat :)
Old school [:|]
Uživatelský avatar
kach
 
Příspěvky: 100
Registrován: 09 bře 2009, 13:00

PředchozíDalší

Zpět na Pražská liga 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron