Pravidla - Pražská Liga 2009

Diskuzní fórum k letošnímu ročníku Pražské ligy v Doomtrooperu

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod jerrychard » 01 říj 2009, 21:55

oki, diky, tak to kdyztak dejte do pravidel, at se vi...

A jeste ohledne toho cejchovani prosim
Uživatelský avatar
jerrychard
 
Příspěvky: 66
Registrován: 15 zář 2009, 20:43

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod zack_fosfor » 02 říj 2009, 06:44

Novinky v pravidlech pro ligu: (přesné znění) takto bude při nejbližší příležitosti zaneseno do pravidel na ligovém webu. (to Padlar: pošlu ti to do mailu)

- V případě, že na sebe v průběhu souboje narazí podobné speciální schopnosti, tak bude mít přednost útočící bojovník, resp.: hráč ovládající útočícího bojovníka. Např.: Situace: Bauhauský policista útočí na jiného Bauhauského policistu (bez jakýchkoliv modifikátorů) rána se udílí současně tzn.: oba se zraní současně, ale útočící bojovník bude mít přednost v zajmutí.

- Bauhauský policista: Pokud policista zajme jiného policistu, který má "pod" sebou již zajmutého bojovníka, tento zajmutý bojovník půjde do zajetí spolu s policistou a bude stále zajat.

- Přenos souboru: hraje se kdykoliv, ovšem je třeba spotřebovat akci na nové přidělení úkolu.

- Jake Kamer: nemůže dostat vybavení, které je určeno pro bojovníka s hodnotou 4 a menší, i když může dostat jakékoliv vybavení kromě toho určeného pro Černou legii? Stále tedy zůstává omezen hodnotou.

- Zjevné předurčení: pokud je efekt zahraného Zjevného předurčení zrušen, např.: pomocí Komunikačního šumu, nebo Věkem pokroku je možné znovu zahrát nové Zjevné předurčení.

- Zjevné předurčení: pokud je efekt zahraného Zjevného předurčení zrušen, např.: pomocí Komunikačního šumu, nebo Věkem pokroku hráč dobírá normálně do 7 karet, pokud nezahraje další Zjevné předurčení.
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod zack_fosfor » 02 říj 2009, 06:50

Jerrychard: Cejchování: viz. text na kartě Cejchování... Označený bojovník nemůže použít karty, které zruší nebo vyléčí zranění, nebo ty, které ho ochraňují před automatickým zabitím.
Uživatelský avatar
zack_fosfor
 
Příspěvky: 220
Registrován: 08 bře 2009, 21:06

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod eMH » 02 říj 2009, 07:02

Pro Jerrychada: Pokud se cítíš poškozen situací se zjevným, můžem klidně dát hru znova. :-)

Jinak mi to přijde pěkně divný.
Zjevné se hraje těsně před doběrem takže pokud není vyšuměno: komunikačním šumem, zapuzením či odpálením luteránského učedníka hráč si určitě dobere do 10 karet.
Pak samozřejmě může být věkem pokroku vyřazeno.
Takhle se to vždy hrálo pokud někdo zahraje zjevné a projde už se dobíralo. To by potom částečně suploval věk pokroku komunikační šum.
Já s tím teda nesouhlasím, ale pokud to tak chcete...
Uživatelský avatar
eMH
 
Příspěvky: 140
Registrován: 10 bře 2009, 07:03

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod bigles » 02 říj 2009, 07:37

to emh: já s tebou souhlasím, ale z mé zkušenosti to většina mých protivníků hrála tak jak píše zack, kdyby bylo na mě tak hlasuju pro dolízání do 10ti;)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod kyrys » 02 říj 2009, 08:28

ad Zjevné - no jo, ale zjevné se vykládá PŘED odběrem karet. V téhle fázi můžete hrát i jiné kdykolivky, např. dar osudu, nebo uspíšení. Soupeř má stejně tak možnost zahrát svoje kdykolivky. Až PAK následuje fáze odběru karet, v tu chvíli se podíváš, jestli máš stále na stoje zjevné, a když ano, dobereš si do deseti, není co řešit.

ad Vlna - šum - zapuzení - i na oficiální stránkách wintera se píše, že všechno se hraje "immediately". Dejme třeba příklad vlny - soupeř vykládáš vlnu, já šumím, soupeř pudí můj šum. Není to magic, další šum na původní vlnu dát nemůžu, čili vlna prošla. Je zahraná a já můžu třeba hrát malou domů na vlnu. Prosím Zacka o posouzení. Děkuji.
Uživatelský avatar
kyrys
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09 bře 2009, 12:26

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod eMH » 02 říj 2009, 09:06

To by mohlo být Zjevné předurčení kdykolivka hrana před doběrem v průběhu svého kola.

Co já vím, kdykolivky ze hrály před doběrem a po.
Jenže pokud hráč řekl, že dobírá a zahraje zjevné tak dobírá ať už 10 karen ( pokud zjevné projde) nebo 7 pokud ne.

Když to tak bereš , že kdykoliv "immediately" to by si mohl líznout jednu kartu a protihráč či ty byste mohli hrát kdykoliv v průběhu doběru a pak pokračovat v doběru až do 7 karet.
Trošku dada nemyslíte? :-)

Prostě když se oba hráči shodnou, že může protihráč dobírat tak dobírá ať už se zjevným či bez. Takže při deklaraci doběru se už žádný kdykolivky nehrály, pouze se reagovalo na zjevné předurčení.

Takže já jsem pro aby to tak i zůstalo.
Uživatelský avatar
eMH
 
Příspěvky: 140
Registrován: 10 bře 2009, 07:03

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod Figrin » 02 říj 2009, 09:21

Dotaz - síla Ki je omezená na jednu v balíku nebo na jednu od každé síly Ki v balíčku? díky
Figrin
 
Příspěvky: 19
Registrován: 03 zář 2009, 13:23

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod jerrychard » 02 říj 2009, 12:05

Ja souhlasim s kyrysem, podle me si dobere do sedmi.

S tou vlnou jsme to hrali tak, ze muzes sumet jen jednou, pokud to nesesumis, vlna prosla. Popripade v tymovce ma sanci reagovat jiny hrac, co je na rade. Ale osobne si myslim, ze by mela byt sance ten sum zahrat zas.

Ad. cejchovani: tady slo o to, ze sme se dostali do sporu, ze tam je napsany "bojovnik nemuze pouzit karty, ktere..." Cili slo spis o to, ze je muze hrat hrac, coz je podle me nesmysl a ten unik, hlt koraly, cokoliv dat nesmi. Ale jisty jsme si nebyli, proto to pisu.

EMH: V poho, stejne si ten balik proletel tak rychle, ze ty tri karty uz by to nespasily :)
Uživatelský avatar
jerrychard
 
Příspěvky: 66
Registrován: 15 zář 2009, 20:43

Re: Pravidla - Pražská Liga 2009

Příspěvekod bigles » 02 říj 2009, 12:34

to figrin: na jednu od každé;)
ps: ty star wars byly fakt dobré, škoda jen, že ta angličtina mě neba, navíc jsem se mohl dneska přihlásit na dvou denní seminář do Bruselu, kdybych uměl AJ, ach jo;( ale nic s tím nenadělám, učit se ji nebudu :)
Uživatelský avatar
bigles
 
Příspěvky: 276
Registrován: 09 bře 2009, 18:56

PředchozíDalší

Zpět na Pražská liga 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron